DEA przyznało, że marihuana nigdy nikogo nie zabiła

DEA przyznało, że marihuana nigdy nikogo nie zabiła, THCLand.pl

Pomimo tego, że marihuana nie została jeszcze przeklasyfikowana, DEA przyznało, że cannabis nigdy nikogo nie zabiło.

Więc dlaczego jest wciąż niezgodna z prawem?

Opublikowano raport zatytułowany „Drug of Abuse”, który pomaga zrozumieć niebezpieczeństwa związane z narkotykami.

Edukacja odkrywa kluczową rolę w zapobieganiu nadużywania substancji. Przewodnik wydany przez DEA ma być wiarygodnym źródłem informacji na temat najczęściej używanych i niewłaściwie stosowanych narkotyków.

Ten obszerny przewodnik dostarcza ważnych informacji na temat szkód oraz konsekwencji związanych ze stosowaniem narkotyków, opisując ich działanie na organizm i umysł, potencjał przedawkowania, pochodzenie, status prawny i inne kluczowe fakty.

W 94 – stronnicowym raporcie znajdują się niebezpieczne narkotyki takie jak heroina i farmaceutyczne opioidy, ale obejmuje on również marihuanę, która posiada właściwości medyczne – i inne substancje, które okazały się znacznie mniej szkodliwe, niż rząd by tego chciał. Niestety, raport nie uwzględnia korzyści związanych ze stosowaniem marihuany.

Jedną z najistotniejszych rzeczy w tym raporcie jest to, że DEA przyznaje, iż roślinie nie można przypisać żadnych zgonów. Mimo, że był to powszechnie znany fakt, bardzo ważne jest, iż agencja również to przyznała.

W raporcie stwierdzono także, że marihuana może powodować wesołość, uczucie szczęścia, jak również relaksować, zwiększać towarzyskość i gadatliwość.

Niestety raport koncentruje się głównie na tak zwanych „niebezpiecznych efektach”, takich jak rozedma płuc, paranoja, lęk i ataki paniki.

Wyczytać tam można, że palacze marihuany doświadczają poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie oskrzeli, rozedma płuc, astma oskrzelowa. A długie stosowanie substancji może powodować tłumienie działania układu odpornościowego. Objawy odstawienia stosowania dużych dawek cannabis mogą powodować objawy fizyczne, w tym bóle głowy, osłabienie, pocenie się, bóle brzucha i nudności.

Treści takie umieszczono w raporcie, pomimo badań, które stwierdziły, że stosowanie marihuany ma niewielki wpływ na zdrowie płuc (i znaczniej mniejszy niż stosowanie tytoniu), wraz z faktem, że istnieją mocne dowody wskazujące, że kannabidiol może być stosowany w leczeniu lęki.

Zamiast podania takich informacji, DEA oparła swoją ocenę bezpieczeństwa na legalności narkotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.