Które 4 stany zalegalizują marihuanę

Które 4 stany zalegalizują marihuanę w tym roku?

W tym roku 4 kolejne stany umieszczą marihuanę w karcie głosowania. Czy marihuana ma szanse na przejście?

Wygląda na to, że 2018 to dobry rok na legalizację, ponieważ aż cztery stany wprowadzą cannabis w głosowanie.

• Oklahoma

Najpierw mamy Oklahomę, która głosować będzie nad marihuaną jeszcze w tym miesiącu. Gubernator Oklahomy ogłosił datę głosowania już w styczniu. Bez względu na wszystko, marihuana ma dużą szansę na przejście, ponieważ we wszystkich ankietach, zdecydowana większość była na „tak”!

• Michigan

Po tym, jak nie udało się zdobyć niezbędnej liczby podpisów w 2016 roku, wygląda na to, że w listopadzie Michigan przeprowadzi w końcu głosowanie dotyczące legalizacji rekreacyjnej marihuany.
Jeśli wniosek zostanie przyjęty, zalegalizuje stosowanie cannabis wśród osób dorosłych – od 21 roku wzwyż. Inicjatywa ustanowi również podatek w wysokości 10 procent od sprzedaży detalicznej, a także zalegalizuje uprawę marihuany. Według ankiety publicznej, wniosek ten ma duże szanse na przejście, ponieważ 61 procent głosujących popiera legalizację marihuany.

• Missouri

Missouri udało się zdobyć prawie 400 tysięcy podpisów (ponad dwukrotnie więcej niż potrzeba), aby wniosek mógł trafić do głosowania.
Jeśli wniosek zostanie zatwierdzony, zalegalizowana zostanie uprawa i sprzedaż cannabis, jednak tylko i wyłącznie do celów medycznych.

• Utah

W Utah sprawy nie są tak proste, a to z powodu istnienia kościoła Mormonów, który jest dość mocno przeciwny legalizacji marihuany. Wsparcie dla wniosku jest dość wysokie, ponieważ ponad 75 procent mieszkańców Utah popiera legalizację.

Czy wróżymy dla tych stanów zwycięstwo w głosowaniu? Oczywiście że tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.