Tajlandia Rozszerza Produkcję Medycznej Marihuany

Tajlandia kontynuuje rozwój programu medycznej marihuany.

Na dzień dzisiejszy rząd w Tajlandii zatwierdził zmiany w krajowej ustawie o narkotykach, które pozwolą na prywatną produkcję i sprzedaż medycznej marihuany – to ogromny krok na tajskim rynku cannabis, który do tej pory był minimalny. Poprawki, które zostały zaproponowane w zeszłym miesiącu opuściły Gabinet, ale zanim staną się prawem, nadal wymagają zatwierdzenia przez Parlament.

Tajlandia znalazła się już na pierwszych stronach gazet jako pierwszy kraj w Azji Południowo-Wschodniej, który w pewnym stopniu zalegalizował medycznej marihuany. Jednak początkowo tylko rząd Tajlandii mógł uprawiać konopie indyjskie, więc branża była bardzo ograniczona i nie mogła się dalej rozwijać z powodu wszystkich ograniczeń. Teraz, jeśli pięcioletni zakaz marihuany z sektora prywatnego zostanie ostatecznie zniesiony, jak wielu przewiduje, wszystko się zmieni.

Obecny status cannabis w Tajlandii

Zgodnie z obecnymi ograniczeniami, tylko agencje stanowe mogą produkować, importować lub eksportować konopie do lub z Tajlandii. Nikt poza rządem, wspieranymi przez rząd grupami rolników lub uniwersytetami nie był w stanie ubiegać się o licencje. Co więcej, ubieganie się o nową licencję na uprawę konopi indyjskich nie jest legalne, a data składania wniosków o nowe licencje to obecnie 2024 rok.

Teraz, w ramach nowego systemu (jeśli zostanie on zatwierdzony przez parlament), udzie spoza Tajlandii będą mogli zaangażować się w tę branżę; Tajlandia nie będzie musiała posiadać jednej trzeciej udziałów z każdej firmy.
Podróżujący z zagranicy mogą również teraz ubiegać się o pozwolenie na import lub eksport, aby przywieźć konopie do lub z kraju w celu leczenia swojej choroby.

„Prawo będzie promować przemysł farmaceutyczny i zwiększać konkurencyjność, co będzie ważne dla Tajlandii w zdobywaniu pozycji lidera w dziedzinie medycznej marihuany” – wyjaśnił minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul. Ci, którzy uzyskają licencje, będą teraz mogli sprzedawać lub produkować konopie indyjskie.

Ponadto, Tajlandia ostatecznie usunęła wyciągi z konopi indyjskich z listy narkotyków i otworzyła się na kliniki z medyczną marihuaną. Mimo, że medyczna marihuana jest legalna w Tajlandii od 2017 roku tak długo trwało, zanim branża naprawdę się rozwinęła, a konopie indyjskie nadal należą w Tajlandii do narkotyków piątej kategorii, co oznacza, że za posiadanie marihuany grozi do 15 lat więzienia lub wysokie grzywny . W niektórych krajach Azji Południowo-Wschodniej za handel konopiami nadal grozi kara śmierci, więc te posunięcia są naprawdę ważne. Nawet możliwość kupowania i sprzedawania legalnej marihuany na rynku to ogromny krok.

Tajlandia wciąż ma wiele do zrobienia, zanim dotrze do czegoś takiego jak pełna legalizacja marihuany, ale jeśli ta poprawka wejdzie w życie, rok 2021 może przynieść wiele ekscytujących nowych możliwości dla medycznej marihuany w Azji Południowo-Wschodniej i dla branży medycznej marihuany na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.