Medyczna marihuana w Maine

lisc-marihuany-to-zdrowie

Zatwierdzone w dniu 2 listopada 1999 roku przez 61% wyborców, prawo dotyczące medycznej marihuany było jednym z pierwszych w Stanach Zjednoczonych; był to również pierwszy stan na wschodnim wybrzeżu, który zatwierdził ustawę dopuszczającą legalne użycie medycznej marihuany.

Ustawa zezwalająca na medyczne stosowanie marihuany zatwierdzona 2 listopada 1999 roku przez 61% wyborców sprawiła, że PTS jest jednym z zaledwie pięciu stanów, które zrobiły to przed rokiem 2000. Pozostałymi były Kalifornia, Oregon, Waszyngton i Alaska.

Na dodatek, Maine może również stać się pierwszym stanem na wschodnim wybrzeżu, który zalegalizuje rekreacyjną marihuanę.

W swojej podstawowej formie, pierwsze stworzone prawo dotyczące medycznej marihuany w Maine utworzyło system , który wyeliminował sankcje karne dotyczące używania, posiadania i uprawy roślin marihuany. Dotyczy to oczywiście tylko pacjentów, którzy uzyskają ustną lub pisemną profesjonalną opinię od wykwalifikowanego lekarza.

Pierwotnie prawo było powołane w celu leczenia epilepsji, stwardnienia rozsianego, jaskry oraz innych chorób; jak również nudności, wymiotów, które są efektami ubocznymi chemioterapii (leczenia raka oraz AIDS).

Ponadto, że prawo medycznej marihuany w Maine zezwala na posiadanie oraz użytkowanie jej, to nie oferuje żadnych struktur rzeczywistej dystrybucji, aż do dekady później.

W 2009 roku ustanowiono nowy akt, który powołał początkowo osiem specjalnych przychodni.

Jednak na dłuższą metę, wydaje się, że to wzbudziło więcej pytań niż odpowiedzi. Obecnie przepisy dotyczące marihuany w Maine generują wiele kontrowersji, a także wiele interpretacji, a nawet wyzwań prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.