Kwestia medycznej marihuany wymaga debaty, mówią prawnicy

medyczna-marihuana-na-dloni-zielona-roslina

Czy medyczna marihuana powinna być uprawiana w Nowej Zelandii?

Coraz więcej ludzi szuka alternatywnych sposobów leczenia problemów zdrowotnych, przemysł widzi uprawę medycznej marihuany jako trwałą możliwość biznesową w Nowej Zelandii.

Obecnie uprawa konopi z jakiegoś powodu jest nielegalna w Nowej Zelandii. Marihuana jest sklasyfikowana jako narkotyk klasy C, uprawa jej jest przestępstwem niosącym ze sobą zobowiązanie pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Jednakże produkty medycznej marihuany mogą być legalnie przepisane przez lekarzy posiadających homologację ministerialnej. Homologacja ministerialna jest rzadko przyznawana, ale kiedy jest, produkty medyczne zawierające marihuanę produkowane są z roślin uprawianych za granicą.

Jest okazja, aby legalnie uprawiać marihuanę do celów medycznych i naukowych, a tym samym otworzyć nowe możliwości biznesowe dla rolników.

Na przykład, w Kolorado przemysł ten jest wart około 1 miliarda dolarów, i generuje 135 milionów wpływów podatkowych.

Legalizacja uprawy marihuany do celów medycznych i naukowych w surowych, ściśle kontrolowanych warunkach na pewno nie skłoniłoby Nowej Zelandii na zezwolenie do rekreacyjnego jej stosowania.

Rekreacyjne stosowanie marihuany pozostałoby nielegalne, a Ci, którzy szukają zgody na stosowanie produktów medycznych nadal wymagają zatwierdzenia ministerialnego.

Uprawa medycznej marihuany została zalegalizowana w kilku stanach USA oraz w Kanadzie. Niedawno rząd australijski ogłosił, iż przedstawi zmiany prawa co do legalizacji uprawy medycznej marihuany w Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.