Omega 3 – ważne czy nie?

medyczna-marihuana-w-sloiku

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego jest tak wielkie zainteresowanie wokół Omega 3? Czy jest to po prostu kolejny składnik odżywczy taki jak białko lub witamina C? Co to robi i jaki jest najlepszy sposób, aby uzyskać Omega 3 dla naszego organizmu?

Omega 3 jest wielonienasyconym kwasem tłuszczowym lub PUFA, który występuje naturalnie w postaci oleju w niektórych trawach, nasionach i roślinach wodnych. W 1981 roku zrozumiano, że Omega 3 i Omega 6 nie mogą być produkowane przez ludzki organizm, tak samo jak witamina C.

1. Nie możesz przetrwać bez nich.
2. Twój organizm nie może ich sam wyprodukować.
3. Musisz je dostarczyć z diety.

Jednocześnie okazało się, że kwasy omega łatwo ulegają uszkodzeniu pod wpływem ciepła, powietrza i światła, więc jeśli konsumujesz uszkodzone kwasy to nie tylko nie poprawiasz stanu swojego zdrowia, ale powodujesz, że on się pogarsza, ponieważ uszkodzone kwasy omega działają jak trucizna.

Jasne światła w supermarketach przyspieszają utlenianie tych kwasów. Dlatego producenci żywności rutynowo używają ciepła i substancji chemicznych w celu usunięcia kwasów omega z pokarmów, aby przedłużyć okres ich trwałości. Gotowane lub przetworzone pokarmy nie są zatem dobrym sposobem na uzyskanie tych niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Według pioniera i eksperta do spraw Omega, dr Udo Erasmus: „więcej problemów zdrowotnych pochodzi z jedzenia złych tłuszczów i złych olejów, niż z jedzenia jakiejkolwiek innej żywności.”

Co robią kwasy Omega?

Od początku – Omega 3 i 6 tworzą główny trzon każdej komórki w organizmie – w błonie komórkowej. Ignorując zawartość wody, 60% ludzkiego mózgu wykonane jest z Omega 3 i Omega 6 (30% każde z nich). Więc większość ludzkiego mózgu wykonane jest z Omega 3 i 6.

Organizm stale się odnawia, na przykład – komórki skóry są całkowicie zastąpione przez nowe w ciągu 15-30 dni. Więc Twoje ciało stale potrzebuje świeżej dostawy kwasów Omega, aby odbudować wszystkie komórki, które codziennie się wymieniają.

Dodatkowo obydwa kwasy odgrywają kluczowe role w:
– metabolizmie energetycznym,
– metabolizmie białek,
– nastroju,
– pamięci,
– koncentracji i uczeniu się,
– hormonach,
– układzie odpornościowym,
– zdrowiu skóry,
– gojeniu, odnawianiu.

Podczas gdy niedobór witaminy C może powodować problemy z tkanką łączna, a niedobór witaminy D problemy z kośćmi, niedobór kwasów Omega 3 i 6 powoduje problemy w każdej części ciała. Tkanka łączna, kości, oczy, włosy, układ krążenia, mózg, mięśnie, układ rozrodczy, układ pokarmowy – wszystko może ucierpieć, jeśli nie dostarczysz odpowiedniej ilości tych kwasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.