5 Medycznych Zastosowań Marihuany

marchewka-jablko-koktajl-marihuana-konopia

1. THC może także spowolnić postęp choroby Alzheimera, ale potrzebne są dalsze badania, aby to potwierdzić.
Marihuana może być w stanie spowalniać postęp choroby Alzheimera, jak sugerują badania przeprowadzone przez Kim Janda.

Badanie z 2006 roku, opublikowane w jednym z magazynów, odkrywa, że THC, aktywna substancja chemiczna znajdująca się w marihuanie, spowalnia tworzenie się blaszek amyloidowych poprzez blokowanie enzymu w mózgu, który je tworzy. Te blaszki wydają się być tym, co zabija komórki mózgowe i potencjalnie powoduje chorobę Alzheimera.

Syntetyczna mieszanka RHC i CBD wydaje się zachowywać pamięć w mysim modelu choroby Alzheimera. Inne badania sugerują, że w badaniach populacyjnych, lek oparty na THC był w stanie zmniejszyć zaburzenia zachowania u pacjentów z demencją.

Wszystkie te badania są w bardzo wczesnym stadium, więc więcej badań jest niezwykle potrzebna.

2. Marihuana łagodzi ból związany ze stwardnieniem rozsianym.
Marihuana może złagodzić bolesne objawy stwardnienia rozsianego, jak sugerują badania. Jody Corey-Bloom przestudiował 30 pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane, którzy doświadczali bolesnych skurczów w mięśniach. U tych pacjentów, nie następowała żadna reakcja na standardowe leczenie, ale po paleniu marihuany w kilka dni zmniejszył się ból u nich występujący.

THC wiąże się z receptorami nerwów oraz mięśni w celu łagodzenia bólu. Inne badania wskazują, że substancja ta pomaga również kontrolować skurcze mięśni.

3. Marihuana łagodzi także inne rodzaje skurczów mięśni.
Inne rodzaje skurczów mięśni także odpowiadają na terapię medyczną marihuaną. Jeden z lekarzy odnalazł nastolatka imieniem Chaz, który stosował medyczną marihuanę w leczeniu skurczów przepony, które były nieuleczalne przez inne, bardzo silne leki na receptę.

Jego stan nazywany jest miokloniem i trzepotaniem przepony (znane również jako choroba Leeuwenhoek) powodujące nieprzerwane spazmy mięśni brzucha, które nie tylko są bolesne, ale kolidują także z oddychaniem i mówieniem.

Palenie marihuany było w stanie niemal natychmiast uspokoić ataki, przynajmniej w tej grupie pacjentów.

4. Leki zawierające marihuanę pomagają w leczeniu jaskry.
Zastosowanie medycznej marihuany pomaga w leczeniu jaskry, choroby oczu, która zwiększa ciśnienie w gałce ocznej, uszkadzając nerw wzrokowy i powodując utratę wzroku; choć oczywiście pojawiają się pytania, jak bardzo skuteczna jest marihuana.

Na razie, lekarze doszli do medycznego konsensusu, że obniża ona ciśnienie wewnątrz gałkowe na co najmniej kilka godzin.

5. Marihuana leczy choroby zapalne jelit, w tym chorobę Leśniowskiego-Crohna.
Badania sugerują, że chorzy z chorobami zapalnymi jelit, takimi jak choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego mogą korzystać z medycznej marihuany.

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham w 2010 roku stwierdzili, że substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie, w tym THC i kannabidiol, zachodzą w interakcje z komórkami w organizmie, które odgrywają ważną rolę w funkcji jelit i odpowiedzi immunologicznej.

Jedno z badań, przeprowadzonych w Izraelu wykazało, że palenie jednej dawki połączone jest ze znacznym zmniejszeniem objawów choroby Crohna u 10 pacjentów z 11, w porównaniu z placebo, bez skutków ubocznych.

Inne badania wykazały podobne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.