Marihuana a Wojna Narkotykowa

Jaki jest związek pomiędzy marihuaną a wojną z narkotykami? Cóż, cała „wojna” zaczęła się w dużej mierze jako „kampania przeciw marihuanie” organizowana w 1980 roku, jak mówi specjalizujący się w historii marihuany Eric Schlosser.

smoke-or-smoke-now

Dlaczego marihuana była nielegalna w USA przez ponad trzy czwarte wieku?

W ciągu ostatnich kilku dni przyjrzeliśmy się bliżej ustawie podatkowej marihuany (1937), która rozpoczęła łańcuch zdarzeń składający się z kar oraz grzywny dla osób zaangażowanych nie tylko w uprawianie, ale również posiadanie nie tylko marihuany, ale też każdej części rośliny, w tym konopie.

Ważne jest, aby pamiętać, że przed tym momentem, na początku ery masowej produkcji, konopie były nie tylko legalne, ale też były podstawową uprawą – nie tylko w ostatniej historii USA, ale od tysięcy lat w całej historii świata.

Jednak to była tylko ekonomiczna część gospodarczego zagrożenia konopi – choć bardzo silna – napędzająca rząd do podjęcia kroków przeciwko marihuanie w 1930r. A może jest coś jeszcze?

Trudno stwierdzić z pewnością. Ale to, co na pewno wiemy, jest to, że od tego momentu rząd USA zaczął podejmować bardzo poważne kroki względem marihuany. Właśnie w tym momencie, kiedy Eric Schlosser wskazał w swoim przełomowym artykule „Reefer Madness”, sędzia federalny skazał dilera marihuany z Kolorado na cztery lata w LP.

Tak zaczyna się tak zwana „Wojna Narkotykowa”. Mimo, że trwa do dziś to prawdopodobnie była u szczytu – pod względem poparcia – w roku 1980.

Dość ponura sprawa. A Ty, co o tym myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.