Wzrost Mięśni i Regeneracja po Treningu

sniadanie-nasiona-konopi

Pomimo całego zamieszania wokół białka, białko nie jest właściwie tym, czego organizm potrzebuje do budowy mięśni. Białko można porównać do łańcucha złożonego z ogniw. Linki łańcucha białka nazywamy aminokwasami. To aminokwasy organizm wykorzystuje w procesach metabolicznych, takich jak produkcja energii i budowa mięśni.

Jeśli chciałbyś wybudować dom, chciałbyś aby przyjechała ciężarówka na plac budowy i dostarczyła cegły, a nie inny dom. Kiedy jesz białko, co w praktyce prezentuje się dla układu trawiennego jako dom, który organizm następnie musi rozbić do cegły, zanim będzie mógł użyć go do budowy mięśni.

Zakładając, że ciało zdolne jest do rozbijania białek na poszczególne aminokwasy i dostarczanie ich do komórek, w których odbywa się metabolizm – liczba i udział poszczególnych aminokwasów dostarczanych do komórki określa jak dobrze Twoje ciało może budować mięśnie i czy istniejące mięśnie zostaną spalone na energię w trakcie stresu (utrata mięśni), czy zostaną zachowane.

Białko konopne jest wyjątkowe i niepowtarzalne w obu tych właściwościach:
– Zdolność do dostarczania do komórek jako aminokwasy.
– Skład aminokwasowy lub „profil” – zawiera wszystkie aminokwasy, których organizm nie jest w stanie produkować i zawiera je w proporcjach, które sprzyjają budowaniu mięśni.

Badania wzrostu mięśni

Wiadomo już od pewnego czasu, że prosta czynność spożywania białka może być anaboliczna, czyli powodująca, że organizm odbudowuje mięśnie. W ciągu ostatnich lat naukowcy starali się ustalić, w jaki sposób działa ten proces, i czy jakikolwiek aminokwas jest ważniejszy niż inne przy powodowaniu wzrostu mięśni.

Przez proces eliminacji aminokwasów jeden po drugim ze spożywanych przez badanych posiłków, naukowcy byli w stanie stwierdzić, że wzrost mięśni odbywa się przy usuwaniu leucyny. Leucyna jest kluczem, który przełącza wzrost mięśni.

Następnie dalsze badania odbyły się w celu ustalenia, w jaki sposób proces wzrostu mięśni może być zmaksymalizowany. Zidentyfikowano wiele kryteriów.

1. Aminokwasy rozgałęzione
Leucyna jest jednym z trzech aminokwasów o rozgałęzionym łańcuchu struktury i dlatego nazywana jest aminokwasem rozgałęzionym (BCAA). Badania wykazały, że leucyna stymuluje syntezę nowych mięśni najlepiej, gdy jest w obecności dwóch innych rozgałęzionych aminokwasów.

Konopia zawiera wysokie stężenie leucyny i dwa pozostałe BCAA.

2. Zapalenia
Zapalenia zostały zidentyfikowane jako coś, co hamuje wzrost mięśni. Stan zapalny jest przyczyną uczucia bólu po intensywnym wysiłku. Jeżeli badania są prawidłowe, to wyposażenie Twojego ciała w nietoksyczne produkty, które są odporne na zapalenie jest niezbędne dla optymalnej regeneracji. Bez niej, wzrost mięśni zostanie zahamowany, a cały ten czas spędzony na siłowni lub treningach na zewnątrz będzie w większości zmarnowany.

Konopia wyposażona jest w środki przeciwzapalne w postaci minerałów, przeciwutleniaczy, witamin i kwasów tłuszczowych takich jak Omega-3, Omega-6 i GLA (kwas gamma-linolenowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.