Konopie to Najlepsze Biopaliwo

marihuana-zielona-roslina-zdrowie

Wpływ zmian klimatycznych na naszej planecie jest coraz bardziej oczywisty i katastrofalny. Paliwa kopalne są niewątpliwie jedną z największych rzeczy, które mają na to wpływ; wyścig na znalezienie trwałego substytutu paliw kopalnych rozpoczął się już dawno.

Biopaliwa to jedna z propozycji, ale z czego jest wykonywane? I czy konopie są dobrym biopaliwem?

Biodiesel i etanol mogą być wykonane z konopi. Istnieją dwa typy biopaliw: biodiesel i etanol. Etanol wykonywany jest z ziarna (kukurydzy, jęczmienia, pszenicy, etc.) lub z trzciny cukrowej, ale może być również wykonany z niejadalnej części większości roślin. Jest to często stosowane biopaliwo, ale zwykle miesza się je z benzyną. Samochody przeznaczone do używania benzyny tolerują jedynie 10% dodatku etanolu do benzyny; elastyczne samochody paliwowe tolerują do 80% mieszanki etanolu. W Brazylii, gdzie ogromne ilości trzciny cukrowej są uprawiane do produkcji biopaliw, niektóre samochody działają na 100% etanolu.

Biodiesel tworzony jest przez rafinację olejów i tłuszczów z roślin lub zwierząt, najczęściej jednak z oleju roślinnego i wymaga metanolu. Regularny diesel jest często mieszany z biodieslem w dawce 80% / 20%, ale mieszanki mogą zawierać od 2% do 100% biodiesla. Praktyczną zaletą jest to, że każdy samochód działający na dieslu zadziała także na biodieslu.

Konopie, jako surowiec na biopaliwo spisuje się świetnie. Nasiona konopi mają zawartość oleju 30-35%, co daje im wydajność paliwową około 207 litrów na hektar. Jest znacznie niższa w porównaniu z olejem palmowym i kokosowym, jednak ponad dwukrotnie większa niż rzepakowy, arachidowy i słonecznikowy oraz cztery razy większa niż sojowy. Pozostała część roślin może za pomocą fermentacji służyć jako etanol o niskim poziomie tlenu.

Najczęstszymi surowcami wykorzystywanymi do produkcji biopaliw są soja i kukurydza (US), trzcina cukrowa i buraki cukrowe (Ameryka Południowa), olej palmowy (Południowo-Wschodnia Azja) oraz rzepak (Europa). Wszystkie z tych upraw wymagają znacznych ilości żyznej gleby, aby się poprawnie rozwijać. Wielkie połacie lasów deszczowych zostały zniszczone, aby zrobić miejsce dla palm olejowych; wylesianie występuje na alarmującą i niespotykaną wcześniej skalę we wszystkich tych dziedzinach. Jest to niszczenie siedliska wielu gatunków zwierząt, w tym (na przykład orangutan) wielu już zagrożonych. Te surowce są również uprawiane na gruntach ornych, poprzednio stosowanych do upraw rolnych przeznaczonych do spożycia dla ludzi.

Konopie mają tę zaletę, że są w stanie rozwijać się na mniej żyznej glebie. Jednak patrząc realnie, produkuje najwięcej nasion, gdy rośnie na żyznej ziemi w optymalnych warunkach.

Innym obszarem, który wymaga poruszenia, gdy mówimy o biopaliwach jest ich potrzeba nawożenia. Nawozy te to w zasadzie azotany ropy i gazu, które zakłócają ekosystem, zabijają ryby i zanieczyszczają wodę pitną; wprowadzają do atmosfery podtlenek azotu – gaz cieplarniany gorszy niż dwutlenek węgla – lub mono-tlenek azotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.