Waporyzowanie marihuany – jaka temperatura jest najlepsza?

waporyzowanie konopi indyjskiej, palenie marihuany

Wiele nowoczesnych waporyzatorów oferuje precyzyjną kontrolę temperatury.

Uzyskanie odpowiedniej temperatury jest ważne przy wybraniu tego sposobu korzystania z marihuany.

Obecnie, powszechnie już wiadomo, że waporyzowanie marihuany jest najzdrowszym sposobem jej spożywania.
Co jest mniej znane to rola, jaką odgrywa temperatura w otrzymywaniu odpowiednich efektów przez użytkownika.

Ogrzewanie marihuany do odpowiedniej temperatury zapewnia, że kannabinoidy i terpeny są odparowane skutecznie, co prowadzi do optymalnych efektów leczniczych i rekreacyjnych.

Idealna temperatura dla odparowania konopi wynosi około 175 – 200°C (347 – 392°F), mówi doktor Ian Mitchell, lekarz kliniczny.

Jednakże, zauważa on, że ostatnie badania, w których badano ekstrakcję kannabinoidów w różnych waporyzatorach, stosowano 210°C (410°F) jako punkt odniesienia.

„Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym, że 210°C (410°F) jest najlepszą równowagą miedzī efektywnym odparowaniu terpenów i kannabinoidów i płynności pary,” powiedział doktor Arno Hazekamp, który studiuje medyczną marihuanę jako szef działu badań w Bedrocan w Holandii.

Wysoka temperatura versus niska temperatura

Jeżeli użytkownik odparuje konopie poniżej 180°C (356°F), wdychał będzie głównie terpeny, ponieważ kannabinoidy nie odparowują się w niskich temperaturach. Ale niższe temperatury mogą być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać mniej intensywny i bardziej świadomy haj.

Wyższe temperatury mają tendencję do aktywowania większej ilości kannabinoidów, jak wykazały badania przeprowadzone przez naukowców w Holandii.

W jednym z doświadczeń, waporyzator dał tylko 24% kannabinoidów przy ustawieniu temperatury na 170°C (338°F). Jednakże wydajność wzrosła do 77%, gdy parownik został ustawiony na 230°C (446°F).

Według dr Mitchell, najlepsza ekstrakcja THC zachodzi wokół tej temperatury, chociaż niższe temperatury mogą być zdrowsze dla użytkowników.

Użytkownicy powinni zachować ostrożność, aby nie odparowywać marihuany po poziomie lub powyżej 235°C (455°F), ponieważ para będzie ostra i nieprzyjemna i może zacząć się palić. „Kiedy tak się dzieje, tworzysz same związki toksyczne, jak podczas palenia”, wyjaśnia doktor Hazekamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.