Efekty cannabis na seks

„Marihuana sprawia, że seks jest nieziemski” powiedział niegdyś Seth Rogen w Pineapple Express.

Nasi przodkowie często odnosili się do cannabis jako do afrodyzjaku.

Ale czy istnieje jakaś nauka, która sugeruje, że cannabis może faktycznie stymulować nasz popęd seksualny lub w jakikolwiek sposób polepszać sam stosunek?

Cóż, badania mają lekko mieszane rezultaty.

W jednym z badań opublikowanych w Journal of Psychoactive Drugs stwierdzono, że regularne stosowanie cannabis przez mężczyzn prowadzi do niższego poziomu testosteronu, a aż 35 procent badanych miało mniejszą liczbę plemników niż osoby nie palące marihuany.

W tym samym artykule krótko omówiono badanie ankietowe z 1972 roku, w którym mężczyźni w przeważającej większości stwierdzili, że marihuana zwiększa u nich popęd seksualny.

Nowsze badanie z 2010 roku wykazało, że regularne stosowanie pochodnych konopi wiąże się z większą liczbą partnerów seksualnych, ale także utrudnia mężczyznom osiągnięcie orgazmu.

Inne badanie z Journal of Sexual Medicine dało podobne wyniki.

Po zbadaniu 50.000 osób w wieku 25 – 45 lat, naukowcy znaleźli dodatnią korelację pomiędzy częstym stosowanie cannabis a wzrostem pożądania seksualnego i ogólnej wytrzymałości podczas stosunku.

W ostatecznym podsumowaniu stwierdzono, że konsumenci cannabis uprawiają średnio o 20 procent więcej seksu niż osoby nie używające marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.