Marihuana i Depresja – Wszystko Co Chciał Byś Wiedzieć

czy-marhuana-moze-leczyc-marihuana-eczyc

Wiele można usłyszeć o tym, jak to marihuana pomaga osobom cierpiącym na szeroką gamę dolegliwości fizycznych, raka, jaskrę, AIDS. Jednak opowieści o stosowaniu marihuany w leczeniu zaburzeń psychicznych, takich jak depresja są już mniej popularne. Na szczęście, marihuana zrzuca złe piętno, i coraz częściej mówi się o niej, jako o substancji pomagającej uporać się z chorobą psychiczną. Lekarze i naukowcy również zaczynają przemawiać na korzyść marihuany i jej potencjału w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Czym jest depresja?

Depresja jest złożonym zaburzeniem nastroju, które często pozostawia cierpiących w stanie niezdolnym do pracy, jedzenia, spania lub rozrywki ze względu na niemożność odczuwania radości i przyjemności. Istnieje kilka form depresji:
• Depresja – stała niezdolność do cieszenia się życiem przez 6 miesięcy lub dłużej.
• Dystymia – co najmniej dwa lata łagodnej depresji z okresami stabilności.
• Choroba afektywna dwubiegunowa lub depresja maniakalna – depresja z szybkimi zmianami nastroju, często towarzyszy jej nadpobudliwość, zachowania impulsywne, szybka mowa, bezsenność.
• Sezonowe zaburzenia afektywne (SAD) – depresja wywołana przez zmiany sezonowe.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 350 milionów ludzi w każdym wieku na całym świecie cierpi na depresję. To czyni ją najczęstszą przyczyną niepełnosprawności na całym świecie.

Jakie są przyczyny depresji?

• Nadużycie – fizyczne, seksualne lub emocjonalne.
• Konflikt – z rodziną, przyjaciółmi lub bliskimi.
• Genetyka.
• Izolacja.
• Strata – taka jak śmierć bliskiej osoby.
• Przejścia lub wydarzenia życiowe.
• Poważna choroba.
• Stres – przewlekły stres jest jedną z wiodących przyczyn depresji.
• Uzależnienie.

Jakie są objawy depresji?

Nie ma dwóch takich samych ludzi, którzy doświadczaliby takich samych objawów, ale poczucie beznadziejności i ospałość to zdecydowanie typowe objawy depresji, wraz z niskim poczuciem wartości, poczuciem winy lub wstydu. Depresja może sprawiać, że osoba chorująca jest zmęczona, nie może się skoncentrować, tłumi negatywne myśli, jest nad wyraz drażliwa. Kolejnymi objawami jest trudność w podejmowaniu decyzji oraz zapamiętywaniu rzeczy. Depresja może również pobudzać lekkomyślne zachowania wraz z istotną kwestią wahań masy ciała oraz problemami ze snem. Drobiazgowe zadania dla takiej osoby mogą stać się potwornie męczące i czasochłonne.

Depresja może ostatecznie prowadzić do myśli i czynów samobójczych. Samobójstwo jest dziesiątą główną przyczyną zgonów w Ameryce.

Chociaż depresja dotyka więcej kobiet niż mężczyzn, więcej niż 75% samobójców w 2014 roku stanowili mężczyźni.

Obecne sposoby leczenia depresji

Kombinacja czynników biologicznych, psychologicznych i społecznych może powodować depresję, co czyni ją trudną do leczenia. Utrzymanie zdrowego stylu życia jest bardzo ważne. Wyeliminowanie stresorów, dodanie medytacji, regularne ćwiczenia w celu zwiększenia endorfin, wybieranie pożywnych posiłków, regularny sen 7-9 godzin dziennie.

Psychoterapia może być wykorzystana w celu rozpoznawania i wyrażania emocji podczas budowania umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z przeciwnościami losu, urazami i stratami. Formy terapii mogą obejmować terapię poznawczo-behawioralną, terapię rodzinną lub terapię interpersonalną.

Leki przeciwdepresyjne same w sobie nie pomagają w leczeniu depresji, a wiele z nich zajmuje tygodnie, aby odnieść jakikolwiek skutek. Efekty uboczne to zawroty głowy, dezorientacja, zwiększona masa ciała.

Jak marihuana pomaga w leczeniu depresji?

Marihuana była wykorzystywana w leczeniu depresji w całej historii. W 1612 roku, angielski duchowny Robert Burton zalecał stosowanie marihuany w swojej książce „The Anatomy of Melancholy”, a lekarze w Indiach w tym samym okresie aktywnie wykorzystywali marihuanę do leczenia depresji u swoich pacjentów.

Marihuana jest alternatywą, która działa szybciej niż leki przeciwdepresyjne, pobudzając układ endokannabinoidowy i przyspieszając wzrost i rozwój tkanek nerwowych z małymi lub żadnymi skutkami ubocznymi. Ta naturalna substancja oferuje pacjentom spokój umysłu, poprawę nastroju, energię do życia, poprawę koncentracji, łagodzenie niepokoju, uczucie głodu oraz zwalczanie bezsenności.

Sporadyczni lub codzienni konsumenci marihuany mają niższy poziom objawów depresyjnych niż osoby, które nie sięgają po marihuanę nigdy.
Naukowcy z McGill University w Montrealu odkryli, że THC w małych dawkach może służyć jako środek przeciwdepresyjny, ponieważ wytwarza serotoninę – ale również, że duże dawki THC mogą pogorszyć depresję. Kannabinoidy, THC i CBD, znane są z wywierania działań uspokajających, przeciwdepresyjnych i przeciwpsychotycznych.

University Medical Center Utrecht w Holandii rekomenduje marihuanę jako lek na depresję, i inne choroby psychiczne, po przeprowadzeniu badania, które wykazało, że THC może zmienić odpowiedź mózgu na negatywne obrazy i emocje poprzez aktywację systemu endokannabinoidowego. Inne badania związane ze stosowaniem konopi wykazały, że poprawia ona funkcje poznawcze u osób cierpiących na afektywną chorobę dwubiegunową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.