Stosowania opioidów spada po legalizacji medycznej marihuany

medyczna-marihuana-hc-cbd-leczenie-mapa-marihuana-historia-marihuany

Realizacja programów związanych z medyczną marihuaną jest związana ze zmniejszeniem częstości występowania opioidów, wykrywanych wśród śmiertelnie rannych kierowców, według danych opublikowanych przed drukiem w American Journal of Public Health.

Naukowcy z Columbia University w Nowym Jorku oraz University of California w Davis dokonali porównania między dodatnimi testami na opioidy w śmiertelnych wypadkach samochodowych w 18 stanach. Autorzy stwierdzili, że kierowcy w wieku 21-40, którzy mieszkali w stanach, które zezwalały na stosowanie marihuany znacznie rzadziej przechodzili test na opioidy pozytywnie niż kierowcy, którzy mieszkali w stanach, gdzie marihuana była zakazana.

Autorzy doszli do wniosku, że „MMLs (przepisy dotyczące medycznej marihuany) związane są ze zmniejszeniem pozytywnych wyników w testach na opioidy wśród śmiertelnie rannych kierowców w wieku 21-40 i mogą pomóc zmniejszyć ogólne zużycie opioidów oraz szanse na ich przedawkowanie.”

Wcześniejsze badania ustaliły, że legalny dostęp do marihuany związany jest z niższymi wskaźnikami zażywania opiatów, nadużywania ich oraz związanej z nimi śmiertelności.
Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie Health Affairs wykazało znaczący spadek stosowania leków na receptę w wyniku wprowadzenia programów medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.