Nowe badanie: Funkcjonowanie seksualne i cannabis

Bardzo możliwe, ze dysfunkcje seksualne spotkały swojego konopnego zbawiciela.

Seks i cannabis. Temat napędził wielu naukowców i entuzjastów marihuany do zrozumienia związku między marihuaną i funkcjonowaniem seksualnym. Niektórzy twierdzą, że zużycie cannabis zwiększa podniecenie seksualne, a inni twierdzą coś przeciwnego. Przejdźmy do faktów!

Nowe badania wskazują,że marihuana może być korzystna w przypadku mężczyzn z zaburzeniami erekcji (ED) oraz cierpiących na opóźnione zaburzenia wytrysku, a także w przypadku kobiet z zaburzeniami dotyczącymi podniecenia seksualnego. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Masaryk University, Charles University i University of Catania.

Naukowcy wywołali wiele sprzeczności pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi skutkami marihuany na funkcjonowanie seksualne. Od wieków przedmiotem dochodzenia jest wpływ marihuany na zachowania seksualne; niektórzy mówią,że jest afrodyzjakiem, a inni że jest wręcz przeciwnie. Ten sprzeczny wpływ cannabis jest prezentowany w przypadku kobiet oraz mężczyzn.

Abstrakcja kontynuuje twierdząc, że odkrycie systemu endokannabinoidowego (ECS) oraz identyfikacja A9 – THC otworzyła drzwi dla potencjalnych metod leczenia dysfunkcji seksualnych za pomocą cannabis; ponieważ kannabinoid endogenny AEA (anandamid) ma potwierdzony wpływ na ECS, co z kolei może mieć wpływ na funkcje seksualne.

Doświadczana różnica między przyjemnością seksualną oraz efektem afrodyzjaku po spożyciu marihuany jest wyjaśniona w „Human Studies”. Dowody wskazują, że stosunkowo duża ilość motywacji, hedonizmu i doświadczania zmysłowego jest u osób zażywających cannabis w jakiś sposób naruszona, bez względu na płeć. Efekt motywacyjny (afrodyzjak) oraz hedonistyczny (przyjemność) są najbardziej powszechne wśród uczestników.

Badanie twierdzi, że z punktu widzenia ludzkiego funkcjonowania seksualnego, dawkowanie jest istotnym aspektem. W niskich dawkach – może być korzystne; w dużej dawce – wyniszczające. W badaniach przedklinicznych, niskie dawki anandamidu ułatwiały konkretne zachowania seksualne poprzez wpływ na receptory CB1. Natomiast duże dawki cannabis hamowały seksualne aspekty funkcjonowania poprzez aktywację kanału TRPV1, co może również powodować negatywny wpływ na zachowania seksualne.

Badania sugerują również, że potrzeba dalszych badań w tym temacie, jeżeli chcemy uzyskać mocny opis wzajemnej relacji między marihuaną i zaburzeniami seksualnymi, z powodu złożoności fizjologii i patologii zachowań seksualnych. Potrzebujemy zbadać więcej współzależności między marihuaną i receptorami, neuronami subpopulacji, regionami mózgu, reżimami hormonalnymi itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.