Kentucky właśnie otrzymało pierwszą partię nasion konopi do badań

Kentucky właśnie otrzymało swoją pierwszą partię nasion konopi, w celu rozpoczęcia badań na uniwersytetach. Chociaż nie jest to monumentalny krok, jest to jeden we właściwym kierunku.

Prawie 300-kilogramowy ładunek nasion konopi został dostarczony do Departamentu Rolnictwa przez funkcjonariuszy federalnych.

dostawa-nasion-konopi-marihuana

Przewiduje się, że nasiona zostaną zasadzone w najbliższych dniach w celu projektów badawczych.

Nasiona, zaimportowane z Włoch, przybyły ciężarówką UPS w piątek, do departamentu w Frankfort.

Holly Harris VonLuehrte, szef sztabu Departamentu Rolnictwa powiedziała, że nasiona podzielone zostaną na partie dla projektów pilotażowych w całym stanie. Sześć uniwersytetów pomoże w badaniach.

Uprawa konopi bez zezwolenia federalnego została zakazana w 1970roku ze względu na klasyfikację marihuany jako substancja kontrolowana.

Konopia i marihuana pochodzi z tego samego gatunku, cannabis sativa, ale konopia posiada znikomą ilość THC, związku psychoaktywnego, który wywołuje uczucie haju u użytkowników. Powrót konopi został zainicjowany został nową federalną ustawą rolniczą, która pozwala na wyznaczanie projektów pilotażowych wydziałom rolnictwa.

Konopia w historii stosowana była przede wszystkim do wytwarzania lin, ale ma wiele innych zastosowań: odzież, mleko, olej, mydła, płyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.