Rozmawianie z dziećmi o marihuanie

Relacja między cannabis a społeczeństwem mocno ewoluują, a wraz z nią niewiarygodne możliwości medycyny i ogólnie lepsza jakość życia.

Dzieci urodzone w ostatniej dekadzie mają szansę być pierwszym pokoleniem wychowanym całkowicie w erze braku zakazu używania konopi indyjskich. To ekscytujący czas, w którym jednostki będą miały szansę na wyzwolenie się z dziesięcioleci strachu, wstydu i tajnych działań, które niegdyś były powszechne przed legalizacją. Jednak pomimo popularności i względnego bezpieczeństwa marihuana nadal stanowi biologiczne zagrożenie dla rozwijającego się mózgu. Uczciwa rozmowa z twoimi dziećmi na temat marihuany i solidnych praktyk bezpieczeństwa może stanowić różnicę między przypadkowym spożyciem a zdrowym szacunkiem dla tej rośliny. Dlaczego tę rozmowę powinni przeprowadzić rodzice? Ponieważ w szkołach lub w programach antynarkotykowych wciąż brakuje dokładnej, odpowiedniej edukacji dotyczącej marihuany. Nawet jeśli nie masz osobistej opinii na temat marihuany lub sam nie jesteś konsumentem, ważne jest, aby być na bieżąco, aby pomóc dziecku bezpiecznie poruszać się po erze legalizacji.

Jeśli spożywasz marihuanę, przechowuj ją bezpiecznie

Badanie przeprowadzone przez Annals of Emergency Medicine objęło przypadek, w którym dzieciom przypadkowo podano na przyjęciu urodzinowym cukierki z dodatkiem THC. W wyniku incydentu do szpitala trafiło 12 dzieci oraz 6 osób dorosłych; wszystkie wróciły do domu w ciągu 12 godzin. Zatrucie THC wpływa na zmniejszenie funkcji motorycznych oraz na pamięć krótkotrwałą u osób dorosłych, ale jego wpływ na dzieci nie jest do końca znany. Dzieci mogą doświadczać cięższych objawów, taki jak leukocytoza lub ponadprzeciętna liczba białych krwinek, a także podwyższony poziom kwasu mlekowego.

Zarówno medyczne jak i rekreacyjne produkty cannabis są często pakowane w taki sposób, aby przypominały normalną żywność.

Podobnie jak leki na receptę i alkohol, przechowywanie odgrywa ogromną rolę w bezpieczeństwie. Niektórzy producenci i sprzedawcy marihuany oferują opakowania zabezpieczające przed dziećmi, ale ogólnie warto zainwestować we własne metody zabezpieczania produktów marihuany za pomocą pojemników i torebek, zaprojektowanych w sposób, w który otworzenie ich przez malucha będzie niemożliwe.

Przeprowadź szczerą rozmowę na temat marihuany

W dobie legalizacji marihuana staje się coraz bardziej popularna oraz bardziej rozpowszechniona. Być może miniesz billboard ze zdjęciem żywicznych pąków lub ktoś w telewizji będzie mówić o marihuanie – jest to świetna okazja, aby zapytać swoje dziecko co wie na ten temat, i tym samym sprawdzić jego myśli.

Szpital Dziecięcy w Kolorado opublikował przewodnik, aby pomóc rodzicom rozmawiać z dziećmi na temat konopi indyjskich. Sugerowany wiek do otwarcia okna dialogowego dotyczącego konopi to 10 lat, ale jeśli twoje dziecko sięgnie po marihuanę przez przypadek zanim osiągnie ten wiek, powinieneś z nim o tym porozmawiać. Celem jest stworzenie środowiska, w którym zachęca się do komunikacji, dzięki czemu dziecko czuje się bezpiecznie, przychodząc do ciebie w sprawie pytań (lub obaw) dotyczących marihuany. Proste „Jeśli czujesz się niepewnie, zadzwoń, ja ci pomogę”.

Konieczne jest nakreślenie ryzyka związanego z używaniem marihuany przez nieletnich, ale jeśli sam używasz marihuany, może to wyglądać jak „rób to, co mówię, a nie tak jak ja”.

Jeśli jednak dziecko spożyje marihuanę, istnieją konsekwencje, których będzie musiało doświadczyć. Używanie marihuany może mieć negatywny wpływ na zdolność uczenia się, pamięć i wzorce snu. Może przyczyniać się do depresji, lęków i paranoi w wieku dorosłym, a także może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia psychozy.

Poniżej 10 roku życia

Jest to okres życia dziecka, w którym jest ono najbardziej otwarte na przekazane informacje.

Jeśli dziecko zapyta się co to jest marihuana, podejmij rozmowę. Powiedz, że marihuana jest używana zarówno w celach leczniczych, jak i rekreacyjnych (przez osoby dorosłe).

To także dobry moment, aby powiedzieć im jak powinni się zachować kiedy ktoś zaoferuje im marihuanę. Możesz powiedzieć:

„Lepiej jest odmawiać rzeczy, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Powiedz nie, i powiadom dorosłego o tym, co się stało.”

Od 10 do 12 roku życia

Dzieci w tym przedziale wiekowym prawdopodobnie nie mają sformułowanych własnych opinii, ale prawdopodobnie spotkały się z tematem marihuany w gronie swoich przyjaciół lub kolegów ze szkoły. Jest to najlepszy czas, aby położyć fundament pod fakty i dostarczyć wskazówek, jak odmówić użycia marihuany. Wyjaśnij, czym jest roślina i dlaczego niektórzy dorośli z niej korzystają. Dzieci w tym wieku mogą zacząć odczuwać presję rówieśników. Wyposaż ich w odpowiednie informacje i rozważ odgrywanie ról, aby przećwiczyć ich reakcję, jeśli zaproponuje się im marihuanę.

Od 13 do 19 roku życia

Twoje dziecko może mieć już wyrobione zdanie na temat marihuany. Zadawaj pytania, aby ocenić to, co już wie oraz pamiętaj o przestrzeganiu wyżej wymienionych wskazówek. Mózg nie rozwinie się w pełni dopóki nie osiągnie wieku około 22 lat, więc każda osoba poniżej tego wieku jest narażona na negatywne efekty wielokrotnego wykorzystania marihuany.

Pomijając rozwój mózgu, istnieje wiele powodów, dla których nastolatki powinny unikać marihuany. Ponieważ używanie marihuany przez osoby nieletnie jest nielegalne, nastolatki bardzo ryzykują biorąc udział w takim działaniu: zagrożone są kwestie takie jak pomoc finansowa, zajęcia pozalekcyjne, zatrudnienie i prawo jazdy.

Przyłapanie na stosowaniu narkotyków może skutkować zarzutem kryminalnym, co może uniemożliwić dziecko spełnienie innych marzeń takich jak przyłączenie do wojska, aplikacja o studia itp.

Moje dziecko używa marihuanę – co robić?

Jeśli twoje dziecko korzysta z marihuany, dowiedz się dlaczego to robi. Czy to dlatego, że robią to jego przyjaciele i chce się dopasować? Czy marihuana jest sposobem na uniknięcie presji szkolnej lub domowej? Dowiedz się, dlaczego stosują marihuanę, i wspólnie z dzieckiem opracuj plan zmiany oraz lepsze zarządzanie daną sytuacją.
Długotrwałe używanie konopi wpływa również na zdolność osoby do radzenia sobie z emocjami. Nastolatki są podatne na melodramat, ale jeśli zauważysz znaczącą różnicę w ich zachowaniu, dobrze jest zadać kilka pytań i zobaczyć, co się dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.