Dlaczego marihuana źle działa na niektórych ludzi

Wszyscy znamy tą jedną osobę, która źle reaguje na marihuanę.

Jak to się dzieje, że palenie marihuany u jednych osób będzie sprawiać, że poczują się jak milion dolarów, a u innych wywoła niepokój i paranoję?

Jeśli to pociecha dla twojego kolegi – powiedz mu, że nie jest sam. Według artykułu opublikowanego przez Harvard Medical School, intensywny lęk i ataki paniki są najczęściej zgłaszanymi skutkami ubocznymi palenia marihuany.

Ze względu na to, że każdy człowiek posiada unikalny układ endokannabinoidowy, marihuana działa na każdego inaczej.

Badania pokazują, że od około 20 do 30 procent użytkowników rekreacyjnych doświadcza niekorzystnych efektów podczas palenia. Nie ma wielu badań na temat tego, czy marihuana zwiększa ryzyko wystąpienia lęku. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia Zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pokazuje, że dwa kraje o najwyższym szacowanym zażywaniu konopi indyjskich mają również najwyższy wskaźnik zaburzeń lękowych: Stany Zjednoczone i Nowa Zelandia.

Mimo, że dowody są interesujące, powodem, dla którego niektóre osoby doświadczają niekorzystnych efektów podczas stosowania marihuany, najprawdopodobniej związane jest z indywidualną strukturą chemiczną każdego człowieka. Kiedy dana osoba pali marihuanę, stymuluje układ endokannabinoidowy (ECS). ECS reguluje naszą reakcję na nagrody, stres i emocje, a wprowadzenie THC może zakłócać jego normalne funkcjonowanie. Nawet najmniejsze różnice w chemii ECS mogą mieć ogromny wpływ na reakcję umysłu i ciała na THC. Jeśli dana osoba nie jest w stanie regulować swojej reakcji na stres, może to prowadzić do niepokoju.

Ilość, jaką dana osoba pali, może również wywołać atak paniki. Przy niskich dawkach THC może działać uspokajająco. Ci, którzy cierpią z powodu lęku, mogą nawet skorzystać na złagodzeniu doświadczanych objawów. Ważną rolę w ogólnych efektach, które doświadcza dana osoba odgrywa skład kannabinoidów oraz terpenów danej rośliny cannabis. Zbyt dużo THC może wywołać paranoję lub niespokojne myśli. Wybrana odmiana, jak i to, jak dużą dawkę przyjęła dana osoba może mieć wpływ na to, czy czuć się będzie dobrze, czy nie.

Niestety, sposób, w jaki THC wchodzi w interakcję z mózgiem, jest niezwykle złożony i potrzebne są dalsze badania, aby wyciągnąć jakiekolwiek solidne wnioski na temat związku między marihuaną a lękiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.