Zalety Stosowania Mircenu

Podczas gdy kannabinoidy takie jak THC, CBD, CBG i CBN oferują szereg korzyści fizycznych i psychicznych, terpeny, takie jak mircen posiadają swoje własne, korzystne działanie, z którego można oraz warto skorzystać!

W poniższych sekcjach omówimy cztery z najczęściej występujących.

1. Przeciwzapalne

W niedawnym badaniu dotyczącym choroby zwyrodnieniowej stawów naukowcy odkryli, że mircen ma działanie przeciwzapalne na ludzkie komórki chrzęstne.

Ponadto, dowody wskazują, że mircen spowalnia skutki oraz postęp choroby.

Ważne jest, aby pamiętać, że badanie zostało przeprowadzone z wyższymi poziomami mircenu, niż te, które są prawdopodobne w jednym jointcie, ale wyniki były obiecujące dla przyszłości mircenu w leczeniu schorzeń.

Oczywiście konieczne są dalsze badania.

2. Antynowotworowe

Ze względu na to, że mircen jest silnym środkiem przeciwzapalnym, może również służyć jako środek przeciwnowotworowy.

Koreańskie badanie dostarczyło obiecujących wyników, które wskazują, że mircen może odgrywać rolę w pobudzaniu aktywności przeciw przerzutom (zapobieganiu rozprzestrzenianiu się) raka piersi w ludzkich komórkach.

Naukowcy ostrzegają, aby nie brać tych wyników za więcej, niż są warte. W końcu testy przeprowadzono na komórkach, a nie bezpośrednio na ludziach.

Ponownie, potrzeba więcej badań, aby ustalić, czy mircen ma jakikolwiek wpływ na nowotwory złośliwe.

3. Uspokajające

Tendencja marihuany do działania uspokajającego i nasennego jest dobrze znana (zablokowanie na kanapie jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych odmian o wysokiej zawartości THC).

Obecnie badania wskazują, że bardzo wysokie dawki mircenu mogą mieć działanie uspokajające w modelu myszy laboratoryjnych.

Ponownie, potrzeba więcej badań, ale łatwo jest zobaczyć, jak nawet niewielkie ilości mircenu mogą, w połączeniu z uspokajającą mocą THC i CBD, przyczynić się do chęci drzemki.

4. Przeciwutleniające

Kolejnym korzystnym efektem mircenu jest to, że posiada on zdolność działania jako przeciwutleniacz.

Przeciwutleniacze to substancje chemiczne, które pomagają usuwać wolne rodniki (niestabilne atomy, które mogą uszkadzać komórki i powodować choroby i starzenie się) z organizmu.

Może mieć również zastosowanie jako dodatek do kremów przeciwsłonecznych i balsamów przeciwstarzeniowych. Należy pamiętać, że te korzyści dotyczą samego mircenu. Połącz go z innymi terpenami i kannabinoidami, a doświadczysz jeszcze lepszych efektów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.