Tolerancja

Jednym z najbardziej niepokojących aspektów palenia marihuany jest ewentualna zagadka nabywania tolerancji. Jak przebiega ten proces i jak go uniknąć, albo pozbyć się już nabytej tolerancji?

Każda osoba, która pali od kilku lat, z pewnością odczuła rosnącą tolerancję na efekty marihuany. W obliczu takiej sytuacji większość ludzi robi po prostu przerwę na kilka dni i wraca po niej do palenia.

• Budowa ciała

Podobnie jak twoja budowa ciała ma wpływ na to, jak mocnych efektów doświadczysz, określa ona również to jaką tolerancję sobie nabudujesz oraz ile czasu zajmie ci jej zresetowania. Mniejsze osoby zazwyczaj odczuwają mocniejsze skutki palenia, a także dosyć szybko resetują tolerancję. Osoby z większą masą ciała lub wyższym procentem zawartości tłuszczu mogą natomiast zauważyć, że ich organizm absorbuje więcej THC w komórkach tłuszczowych, zatem potrzeba więcej czasu, aby wydalić THC. Czynniki takie jak dieta i poziom aktywności również mają znaczny wpływ na cały proces związany z tolerancją. Jeśli zależy ci na czasie – ćwicz regularnie i pij dużo, dużo wody!

• Doświadczenie

Oczywistym wyznacznikiem tego, czy rozwiniesz tolerancję i jak bardzo, jest to jak długo i jak intensywnie paliłeś marihuanę. Rzadko zdarza się, że osoby, które palą nieregularnie będą w stanie doświadczyć takiego zjawiska. Natomiast osoby, które palą codziennie od kilku lat mogą być praktycznie pewne, że po pewnym czasie poczują zmniejszone efekty cannabis.

• Jest to naturalny efekt przyjmowania marihuany!

Bez względu na to, czy jesteś w doskonałej formie, czy nowy w świecie cannabis, twoje ciało w końcu rozwinie tolerancję – tak to już działa. Opublikowano kilka badań dotyczących rozwoju i skutków tolerancji u palaczy cannabis. Odkrycia wykazały, że niezależnie od fizycznych atrybutów i doświadczenia, każdy organizm może rozwinąć tolerancję. Jedno z badań wskazuje, że doświadczane efekty wynikają z „tolerancji metabolicznej wynikającej ze zmniejszonej wrażliwości komórek docelowych”. Jednym z intrygujących szczegółów jest fakt, że nabieranie tolerancji nie powoduje poczucia uzależnienia, a poziom tolerancji może być po prostu zresetowany, bez żadnych fizycznych oznak uzależnienia lub odstawienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.