Dlaczego marihuana nazywana jest trawką?

Czy rośliny konopi naprawdę uważane są za chwast, czy też jest to po prostu jeden z licznych pseudonimów marihuany?

Wśród wszystkich pseudonimów marihuany, trawka sugeruje coś niechcianego – w ogrodnictwie, chwasty to intruzy, które rosną pomiędzy innymi, bardziej pożądanymi roślinami. Choć rośliny konopi w niektórych obszarach mogą rozwijać się tak samo jak niepożądane chwasty są one również bardzo pieczołowicie uprawiane, z wielką starannością oraz każdego roku na coraz większą skalę.

Koncepcja chwastu jako intruza sugeruje również ducha buntu, poczucie odrzucenia czystości, schludności, dyscypliny, manier przejawiających przez dobre towarzystwo. A to może zbliżać do rzeczywistego znaczenia źródła określenia.

Jak dowiedzieliśmy się z naszej krótkiej historii konopi, rząd USA zakazał marihuany w roku 1930, a czyniąc to spopularyzował akcję całkowitego stłumienia marihuany. Wiele ludzi uważa, że to przedsięwzięcie rozpoczęło się pod wpływem presji ekonomicznej tych, którzy ucierpieli z rozprzestrzeniania konopi jako taniej alternatywy dla papieru, ubrań i wielu innych przedmiotów gospodarstwa domowego.

Ideą stojącą za oszczerczą kampanią było zrobienie z marihuany czegoś niechcianego – „chwastu” w zdrowym ogrodzie życia. Jedną z zastosowanych metod było rozprzestrzenianie opowieści o morderczej manii wywoływanej spożywaniem marihuany.

To dosyć przebiegłe. Czy to możliwe, że rasistowska kampania rządu w celu zdemonizowania marihuany jest również źródłem jej pseudonimu? Trudno to powiedzieć, i to nie jest w żadnym wypadku przyjemna historia. Wystarczające wydaje się być, że termin „zabójcza trawka” ma inne znaczenie dzisiaj niż w latach ’30 i 40′ dwudziestego wieku.

Szukanie źródła pochodzenia nazwy „marihuana” jest podróżą w niezwykłą historię tej fascynującej rośliny.
A co Wy o tym myślicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Dlaczego marihuana nazywana jest trawką?”


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.