Jak zwalczyć gastro?

Użytkownicy medycznej często uważają, że właściwości marihuany pobudzające apetyt są korzystne. Ale nie wszyscy. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad swoimi nawykami żywieniowymi, zapraszamy do czytania.

DLACZEGO MARIHUANA SPRAWIA, ŻE JESTEŚ GŁODNY?

Gastro jest prawdziwe. Jest to fakt, z którym zgadzają się wszyscy – użytkownicy medyczny, rekreacyjni oraz naukowcy. Badania, choć przeprowadzane na myszach, potwierdzają, że stosowanie cannabis zdecydowanie pobudza apetyt.

Badania przeprowadzone przez europejskich neurobiologów z University of Bordeaux wykazały, że myszy, którym podawano THC, wykazują zwiększony sens zapachu oraz spożycia pokarmu.

5 SPOSOBÓW NA ZWALCZENIE GASTRO

Czasem możesz czuć się bezradny jeśli chodzi o kontrolowanie gastro. Jednak z czasem staje się to coraz łatwiejsze. Większość zwykłych rekreacyjnych użytkowników marihuany albo uczy się radzić sobie z gastro, albo po prostu się mu poddaje. Jednak wiedz, że nie musisz narażać swojego zdrowego stylu życia, ani ograniczać stosowania cannabis. Dzisiaj mamy dla ciebie 5 sposobów na to, jak wygrać tę walkę.

1. Zmień marihuanę

Anegdotyczne dowody fanów marihuany wskazują, że odmiany sativa o wysokiej zawartości THCV nie mają tendencji do pobudzania apetytu w takim samym stopniu jak robią to ciężkie odmiany indica. Firma biotechnologiczna Teewinot Life Sciences z Florydy stara się obecnie o stworzenie kannabinoidów jakości farmaceutycznej. Planują oni wkrótce wydać syntetyczny ekstrakt z THCV.

W międzyczasie, prawdopodobnie najlepszą opcją są hybrydy, w których dominuje sativa, oraz hybrydy Haze, takie jak Amnesia Haze XL, czy Super Silver Haze. Te odmiany marihuany są doskonałą, dzienną opcją. Jeśli jednak preferujesz bardziej rozluźniający fizycznie haj – może to być nieco większy problem.

2. Weź się za siebie

Zawsze dobrze jest poświęcać czas na regularne ćwiczenia fizyczne. Niezależnie od tego, jak bardzo zajęty jesteś, nadal powinieneś traktować swoje ciało priorytetowo. Nie musisz stać się następnym Davidem Gogginsem i pobijać rekordy świata w podciąganiu czy uczestniczyć w ultra maratonach, aby utrzymywać swoje ciało w zdrowiu. Ale musisz coś z tym zrobić – bądź aktywny.

Może to być dowolny sport, podnoszenie ciężarów, plyometria, gimnastyka, kalenistyka, a nawet spacery. Po prostu zadbaj o aktywność fizyczną przed paleniem marihuany. Jeśli znajdziesz coś, co lubisz robić, po prostu trzymaj się tej aktywności przez co najmniej 6 tygodni i z pewnością zauważysz korzyści. Dzięki trzymaniu się aktywności fizycznej, z pewnością nie będziesz musiał martwić się o jakiekolwiek dodatkowe kalorie.

3. Jedz zdrowo

Jeśli ćwiczenia jednak definitywnie nie są dla ciebie, musisz trzymać się zdrowej, zrównoważonej diety. Najlepiej, gdybyś mógł połączyć jedno i drugie – zdrową, zrównoważoną dietę z ćwiczeniami fizycznymi. Świeże owoce, warzywa, chude mięso, ryby oraz zdrowe tłuszcze, pochodzące z oliwy z oliwek lub oleju z nasion konopi to wszystko, czego potrzebuje twój organizm. Jasne, możesz także opierać swoją dietę na zdrowych produktach wegetariańskich czy wegańskich – po prostu pamiętaj wtedy o odpowiedniej suplementacji.

Bez względu na to, na jaką dietę się zdecydujesz, zdrowe odżywianie polega przede wszystkim na jedzeniu regularnie oraz na tym, aby twoje posiłki były odpowiednio zbilansowane.

4. Posprzątaj lodówkę

Wyrzuć wszystkie niezdrowe smakołyki. Posprzątaj lodówkę. Umieść wszystkie gotowce w koszu. I usuń z telefonu numer do restauracji z pizzą. Jeśli nie masz dostępu do niezdrowych i przetworzonych produktów spożywczych, słodyczy, czekoladek, lodów, które są typowymi przekąskami w przypadkach gastro – nie możesz ich zjeść.

5. Naucz się dyscypliny

Być może najlepszym sposobem na pokonanie gastro jest praktyka samodyscypliny. Mentalne opanowanie gastro to nie lada wyczyn, ale jest ono możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.