Zdrowie: Rodzinne aktywności

Wiosna i lato to doskonały czas, aby wyjść na zewnątrz i spędzić trochę czasu z dziećmi, mimo że może być ciężko odciągnąć ich od iPadów, telewizora czy gier wideo. Jeżeli brak ci pomysłów w jaki sposób cieszyć się piękną pogodą – przygotowaliśmy krótką listę. Cała twoja rodzina będzie miała sporo radości.

• Idź na spacer lub na wycieczkę

Proste i tanie rozwiązanie to zabranie dzieci na spacer lub wycieczkę. Zbadaj ścieżki i szlaki w twoim regionie i zobacz, jakie ptaki i zwierzęta tam żyją. Mówiąc o zwierzętach, weź ze sobą psa jeśli go posiadasz. Twój futrzasty przyjaciel na pewno to doceni, a przy okazji nauczysz dzieci odpowiedzialności dotyczącej zwierząt domowych.

• Idź popływać

Skorzystaj z ciepłej pogody i zabierz swoją rodzinę na plażę. Pływanie jest świetnym ćwiczeniem a także super zabawą. Możesz również zabrać ze sobą frisbee lub piłkę plażową. Jeśli plaża jest zbyt daleko od twojego miejsca zamieszkania, sprawdź lokalny basen publiczny.

• Zapisz się na wspólne zajęcia

Istnieje wiele zajęć, które można wykonywać razem z dziećmi, w tym joga, taniec, karate, golf. Rodzinne zajęcia pozwalają spędzać czas z dziećmi ucząc je przy okazji czegoś nowego. Jeśli klasa odbywa się wewnątrz, możesz urządzić piknik na zewnątrz, podczas którego zjecie drugie śniadanie.

• Wymyślaj zabawy

Jeśli masz kłopot z odciągnięciem dzieci od tabletów, przygotuj dla nich przeszkody, polowanie, szukanie, lub inne gry i zabawy na wolnym powietrzu. To z pewnością sprawi, że będą chciały wyjść na dwór!

• Dzień sportu rodzinnego

Dbaj o to, aby cała twoja rodzina była aktywna, planując dzień sportu rodzinnego. Jeśli chcesz dodać trochę rywalizacji, zaproś znajomych wraz z rodzinami. Możesz pozwalać dzieciom decydować, jaki sport mają ochotę uprawiać.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą tobie i twojej rodzinie zadbać o aktywność fizyczną. Oczywiście oprócz powyższych wskazówek, ważne jest także zadbanie o odpowiednią dietę, bogatą w białko i niezbędne kwasy tłuszczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.