Uzależnienie od alkoholu i narkotyków

Uzależnienie od alkoholu i narkotyków to poważne zaburzenia, które mają wpływ na zaskakująco dużą liczbę osób.

Mimo, że alkohol i narkotyki można bezpiecznie używać z umiarem, po uzależnieniu wiele osób potrzebuje pomocy medycznej by wrócić do życia.

Marihuana oraz olej CBD mogą pomóc osobom uzależnionym w powrocie do życia, a także zapobiec ponownemu nałogowi.

Uzależnienie od alkoholu i narkotyków oznacza, że dana osoba jest uzależniona od alkoholu lub innej substancji i nie jest w stanie kontrolować ich wykorzystania.

Oczywiście, bardzo możliwe i powszechne jest picie alkoholu z umiarem i głową. Jednak gdy człowiek zaczyna nadmiernie pić, codziennie, i szuka więcej możliwości do picia lub czuje się nieszczęśliwy gdy tego nie robi, może to oznaczać, że cierpi na alkoholizm.

Alkohol i wiele innych narkotyków, zawierają substancje, które prowadzą do wytworzenia nawyku (uzależnienia). Nikotyna, na przykład, jest bardzo mocno uzależniająca, dlatego tak trudno rzucić palenie papierosów – ciało boli, ponieważ przyzwyczaiło się do posiadania tej substancji, a kiedy jest zabierana, przechodzisz przez bardzo nieprzyjemne doświadczenia. To samo może mieć miejsce w przypadku kokainy, heroiny, leków na receptę i wielu innych substancji.

Te rodzaje uzależnień powodowane są również kombinacją czynników genetycznych i środowiskowych. Na przykład posiadanie rodzica lub innego bliskiego członka rodziny, który jest alkoholikiem powoduje, że znacznie bardziej prawdopodobne jest, że u danej osoby rozwinie się alkoholizm.

Jako ciekawostka, alkohol (napój fermentowany) powstał w Europie tysiące lat temu, a piwo i wino od wieków są bardziej popularnymi napojami niż woda. Ze względu na to, że woda zawierała zazwyczaj drobnoustroje niosące zagrożenie życia, nie zawsze była bezpieczna. Poprzez fermentację wody i przekształcenie jej w alkohol, drobnoustroje są zabijane, więc dla osób w każdym wieku bezpieczniejsze było picie alkoholu niż wody.

Wielu alkoholików mówi, że wcale nie są uzależnieni, że tylko piją w sytuacjach społecznych i mogą odstawić alkohol kiedy tylko chcą. Jednak objawy uzależnienia od alkoholu nie są zbyt oczywiste. Zwykle łatwiej jest rozpoznać narkomana, ponieważ stosowanie narkotyków nie jest tak powszechnie akceptowalne jak alkohol. Objawem uzależnienia od narkotyków jest ból (często określany jako grypopodobny), który ustępuje tylko podczas przyjęcia kolejnej dawki.

Picie dużej ilości alkoholu lub przyjmowanie dużej ilości narkotyków może mieć szeroki zakres potencjalnych konsekwencji. Na przykład, alkohol stanowi czynnik w większości przypadków wypadków samochodowych, utopień oraz wszelkiego rodzaju traum. Stosowanie alkoholu i narkotyków może ograniczyć możliwości podejmowania decyzji, co zwiększa prawdopodobieństwo wyrządzenia sobie krzywdy.

Uzależnienie od narkotyków i alkoholu może prowadzić do chorób wątroby, chorób serca, depresji, raka, i szerokiego zakresu innych potencjalnych chorób.

Leczenie uzależnienia od alkoholu lub narkotyków zaczyna się od detoksu, co może stanowić trudne i bolesne doświadczenie, ponieważ pojawiają się skutki odstawienia substancji – w ciele oraz w umyśle. Okres ten jest często trudny i opisywany jako najgorszego rodzaju grypa. Dlatego warto przejść przez detoks pod profesjonalnym nadzorem. Działania niepożądane mogą zagrażać życiu, a poza tym łatwo jest zrezygnować i wrócić do narkotyków, aby uniknąć bólu.

Na szczęście objawy odstawienia zwykle trwają tylko kilka dni. Po ich odejściu organizm pozbędzie się wszystkich toksyn i można zacząć pracować nad psychologicznymi czynnikami powodującymi uzależnienie.

Odwyk zazwyczaj pomaga rozwinąć sposoby postępowania ze stresem i innymi wyzwalaczami w sposób zdrowy, taki aby dana osoba nie powróciła do narkotyków lub alkoholu przy pierwszej lepszej okazji.

Niestety wysoki odsetek ludzi tak właśnie postępuje – wraca do uzależnienia.

Okres odstawienia substancji może być bardzo trudny, ale istnieje możliwość, że medyczna marihuana ograniczy objawy występujące podczas tego czasu i pomoże osobom skupić się na terapii. Marihuana może także pomóc ludziom uzdrowić się z potencjalnych skutków ubocznych spożywania alkoholu lub narkotyków.

Na przykład, istnieje badanie, które pokazało, że miejscowe stosowanie kannabidiolu może zapobiegać degeneracji mózgu, co jest częstym skutkiem ubocznym spożywania alkoholu. To odkrycie może pomóc w opracowaniu nowych metod leczenia alkoholizmu.

Wiele państw stwierdziło również, że sprzedaż alkoholu spadła po zalegalizowaniu marihuany, przypuszczalnie dlatego, że wiele osób woli palić niż pić. To dodatkowo doprowadziło do zmniejszenia liczby wypadków drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.