Palisz marihuanę? – Pij więcej wody!

581430_407283832638673_100000711793618_1308790_2055215183_n

Badania pokazują, że 85% Amerykanów jest chronicznie odwodniona. U 47% Amerykanów (szczególnie tych starszych) mechanizm pragnienia jest tak słaby, że często jest mylony z głodem. Nawet niewielkie nawodnienie powoduje spowolnienie metabolizmu o prawie 40%. Jedna szklanka wody zapobiega napadom głodu w prawie 100% przypadków osób na diecie. Brak wody jest numerem 1 jeżeli chodzi o wyzwalacze zmęczenie.

Brak wody jest numerem jeden powodującym zaparcia. Brak wody jest również numerem jeden, który powoduje fałszywe oznaki demencji lub utraty pamięci. Odwodnienie przypomina objawy zawału serca. Woda oczyszcza cerę oraz usuwa zanieczyszczenia z ciała, pomaga w oraz poprawia trawienie. 8-10 szklanek wody dziennie może znacznie złagodzić bóle pleców i stawów u 80% cierpiących.

Zaledwie 2% spadek wody w organizmie może wywołać rozmycie pamięci krótkotrwałej, dezorientację, problemy z podstawowa matematyką, oraz trudności w skupieniu się na ekranie komputera lub na kartce papieru. Picie 5 szklanek wody dziennie zmniejsza ryzyko raka jelita grubego o 45% oraz raka piersi o 79%, a jedna szklanka wody dziennie to o 50% mniejsze ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego.

Jeżeli czekasz, aż jesteś spragniony, aby się napić – oznacza to, że już jesteś odwodniony. Woda reguluje temperaturę organizmu. Starsi ludzie często czują, że jest im zimno, kiedy jest ciepło, ponieważ nie piją wystarczająco dużo wody. Nie możesz polegać na pragnieniu jako na sygnale do tego, aby sięgnąć po wodę. Wysuszone usta są już późnym sygnałem odwodnienia. W miarę postępu procesu odwadniania możesz zauważyć, że jesteś spragniony. Ponadto – wraz z wiekiem, mechanizm pragnienia słabnie, więc prawdopodobnie nie będziesz wiedział, kiedy naprawdę chce Ci się pić.

Odwodnienie jest na tyle poważnym problemem, że może spowodować udar mózgu!

„Większość z nas nie pije wystarczającej ilości wody, w wyniku czego, nasza krew staje się bardziej kleista, co zwiększa prawdopodobieństwo, że powstanie skrzep w miejscu tworzenia się płytek.” – American Medical Assiociation

Skąd możesz wiedzieć, że jesteś odwodniony? Możliwe objawy:
– zawroty głowy
– ból głowy
– ciemny mocz (możliwie o mocnym zapachu)
– trudność w oddawaniu moczu
– suchość w jamie ustnej oraz nosie
– osłabienie
– dreszcze
– zmęczenie
– nudności i wymioty
– suche usta oraz język.

Objawy odwodnienia u osób starszych mogą być inne niż u młodzieży. Leki, które te osoby zażywają mogą powodować odwodnienie dużo szybciej. Jednym ze szczególnych objawów odwodnienia u osób starszych jest słaba elastyczność skóry. Kiedy skóra jest ściskana i utrzymuje swój kształt zamiast wracać do swego normalnego kształtu.

A Ty – ile wody wypiłeś dzisiaj?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

3 komentarze “Palisz marihuanę? – Pij więcej wody!”


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.