Pacjenci cierpiący na ból chroniczny ubiegają się o medyczną marihuanę 2


for_pain
Saint Paul, Minnesota : Służby zdrowia ogłosiły plan rozszerzenia państwowego programu użycia medycznej marihuany, aby umożliwić lekarzom zalecanie pacjentom terapii konopią w przypadku bólu chronicznego.

Według ustawy z 2014r., która weszła w życie tego lata, lekarz może zalecić jedynie wybrane preparaty kanabinoidów u pacjentów z jednym z dziewięciu zdrowotnych przypadków takich jak między innymi nowotwór, HIV, uporczywe skurcze mięśni. Zbliżająca się zmiana regulacji prawnych pozwoli pacjentom z bólem chronicznym do korzystania z terapii od 1 sierpnia 2016r.

Prawo stanu określa ból chroniczny jako przypadek zdrowotny „w którym przyczyna bólu nie może być usunięta, a podjęte leczenie nie przynosi żadnych rezultatów.”

Przegląd systematycznych badań klinicznych opublikowanych w czerwcu w JoNP informuje, że kanaboidy są „bezpieczne”, „dobrze tolerowane”, oraz „są zapewnieniem dobrej opcji leczenia” dla pacjentów cierpiących na ból chroniczny.

Dlaczego to takie ważne? Bo długo utrzymujący się ból rujnuje cały organizm. Prowadzi do przewlekłego stresu, który zaburza pracę wszystkich układów. Osoby nękane chronicznym bólem cierpią na bezsenność, nie mają apetytu, są rozdrażnione lub apatyczne. Z czasem dochodzi do zmian w układzie nerwowym, wypaczeń w psychice. Nie możemy na niczym poza bólem skupić swoich myśli, nie chce nam się rozmawiać ani pracować. Cierpiący z bólu tracą radość życia, zamykają się w sobie albo staja się agresywni.

nasiona marihuany, nasiona konopi, sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarzy do “Pacjenci cierpiący na ból chroniczny ubiegają się o medyczną marihuanę

 • Cierpiący

  Bardzo cierpię a biorę już maksymalne dawki opioidów.
  Śledzę co się dzieje na świecie w związku z marihuaną medyczną i zastanawiam się ilu Jest Polaków mających podobne cierpienia.
  Wiecie silny ból to coś okropnego.
  Mam nadzieję, że nie ograniczą się w Polsce tylko do SM i dzieci z padaczką, ale dostrzegą także innych potrzebujących.
  Nie mam już siły dłużej czekać…

olej cbd, konopny, cbd, thc