Australijski premier wypowiada się na temat legalizacji

Marijuana and a gavel together for many legal concepts on the drug.

Po weekendzie protestów w Australii, premier Tony Abbott stwierdził, że „nie ma problemu z medycznym zastosowaniem marihuany.”

Pan Abbott poszedł jeszcze dalej niż premier NSW Mike Baird – który zatwierdził badania kliniczne nad medyczną marihuaną – mówiąc, że „dalsze badania nad lekiem nie są potrzebne, jeżeli jest on już legalny w krajach o podobnym sądownictwie.”

„Jeżeli lek jest potrzebny do celów leczniczych i jest stosowany ostrożnie to nie powinno być miejsca na kwestionowanie jego legalności. Skoro lek okazał się bezpieczny za granicą to powinien być również dostępny tutaj.” – pisze premier w swoim ostatnim liście.

W całej Australii rośnie popularność stosowania marihuany w przypadku leczenia bólu chronicznego oraz chemioterapii. „Dzieci odczuwają ból, rodziny cierpią, ludzie żyją w strachu, a wszystko z powodu przestarzałych przepisów” mówi Daniel Andrews, lider oddziału wiktoriańskiej australijskiej partii ALP.

Na szczeblu federalnym, w „grupie wielopartyjnych posłów”, opracowywany jest projekt ustawy, który umożliwi używanie oleju konopnego jako terapia dla osób cierpiących na epilepsję, chorych na raka i inne zagrażające życiu choroby.

Medyczna marihuana i różne jej warianty zostały już zalegalizowane w wielu krajach, w tym między innymi w Holandii, Kanadzie, Czechach, Izraelu, Szwecji, a także w ponad 20 stanach USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Australijski premier wypowiada się na temat legalizacji”


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.