Jeff Sessions przeciwko legalizacji

Prokurator Jeff Sessions podwaja swoją krucjatę przeciwko legalizacji marihuany.

Sessions, wieloletni przeciwnik stosowania marihuany powiedział we wtorek, że ułatwienie dostępu do cannabis może prowadzić do tego, że lokalne supermarkety będą miały ją w ofercie.

„Stany w USA mogą zatwierdzić dowolne prawa – jakie tylko sobie wybiorą,” powiedział Sessions tłumowi prawników na National Association of Attorneys General Winter Meeting. „Nie jestem pewien, czy będziemy lepszym, zdrowszym narodem jeśli marihuana będzie sprzedawana w każdym sklepiku spożywczym na rogu.”

Ogólnokrajowe poparcie dla legalizacji marihuany znajduje się na wysokim poziomie. Badanie przeprowadzone przez Quinnipiac University wykazało, że 71 procent amerykańskich wyborców chce, aby rząd federalny przestrzegał stanowych przepisów dotyczących marihuany.

Z dodatkowych obserwacji wynika, że Biały Dom wydaje się przygotowywać do ataku na rekreacyjną marihuanę. Sekretarz do spraw Białego Domu, Sean Spicer powiedział w zeszłym tygodniu, że stany z ustawą prawną o marihuanie zauważą zwiększone egzekwowanie praw federalnych otaczających roślinę, co może zniszczyć obietnice Donalda Trumpa dotyczące przestrzegania stanowych praw marihuany.

Sessions jednak utrzymuje swoje stanowisko i twierdzi, że „prawdziwą przemoc, do której dochodzi na ulicach USA” można przypisać „obecnym poziomom THC w marihuanie.”

„Nie sądzę, że Ameryka będzie lepszym miejscem, gdy ludzie w każdym wieku, a zwłaszcza młodzi, palić będą marihuanę,” powiedział Sessions. „Uważam, że jest to bardzo niezdrowa praktyka, a obecne poziomy THC w marihuanie są bardzo wysokie w porównaniu do tego, co było kilka lat temu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.