Medyczna marihuana jest legalna w Wirginii od 1979 roku


Jakiś czas temu widziałem komentarz w internecie, że w pewnym stanie medyczna marihuana była legalna od 1979 roku, ale stan wciąż nie wdrożył programu. Nigdy wcześniej tego nie słyszałem, więc musiałem to sprawdzić.

Technicznie rzecz biorąc, w Wirginii, medyczna marihuana jest legalna, i była od 1979 roku.

W 1979 roku, Virginia General Assembly zatwierdziło następujące prawo:

Virginia Code § 18.2-251.1. Posiadanie lub rozprowadzanie marihuany w celach medycznych jest dozwolone.

A. Nikt nie może być ścigany na mocy § 18.2-250 lub § 18.2-250.1 za posiadanie marihuany lub tetrahydrokannabinolu, gdy posiadanie następuje na podstawie ważnej recepty wystawionej przez lekarza w trakcie swojej praktyki zawodowej.

B. Żaden lekarz nie może być ścigany na mocy § 18.2-248 lub § 18.2-248.1 za dozowanie lub dystrybucję marihuany lub tetrahydrokannabinolu do celów medycznych w przypadku wystąpienia takich działań w trakcie jego praktyki zawodowej.

C. Żaden farmaceuta nie może być ścigany na mocy §§ 18.2-248 lub 18.2-248.1 za dozowanie lub dystrybucję marihuany tetrahydrokannabinolu każdej osobie, która posiada ważną receptę lekarską dla takiej substancji, wydanej w trakcie praktyki zawodowej takiego lekarza.

W 1998 roku projekt został wprowadzony w celu uchylenia przepisu użytku medycznego, ale został pokonany przez opozycję Virginians Against Drug Violence.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.