Legalizacja marihuany w Meksyku

Senator Meksyku mówi, że ustawa o legalizacji marihuany będzie gotowa już wkrótce!

Przywódca Senatu meksykańskiej partii rządzącej powiedział, że ustawodawcy będą głosować nad projektem ustawy o legalizacji marihuany do użytku dorosłych już pod koniec jesieni 2019.

Na stole znajdowało się już wiele aktów dotyczących legalizacji, ale senator Ricardo Monreal z Narodowego Ruchu Regeneracyjnego (MORENA) powiedział, że w końcu politycy są gotowi, aby opracować nowy projekt reformy, który będzie efektem tygodni forów publicznych oraz sesji debat całej legislatury Meksyku.

„Myślimy, że uda się zatwierdzić prawo dotyczące legalizacji marihuany pod koniec jesieni 2019,” mówi Monreal. „A przynajmniej tak planujemy.”

Oznacza to, iż prawodawcy oczekują, że Sąd Najwyższy dotrzyma terminu zakończenia federalnego zakazu marihuany. W 2018 r. Sąd orzekł, że krajowy zakaz posiadania, używania i uprawy marihuany jest niezgodny z konstytucją i powiedział, że rząd musi formalnie zalegalizować te działania do końca jesieni 2019 roku. Wielu kluczowych polityków stwierdziło, że kraj powinien pójść jeszcze dalej, regulując legalną sprzedaż oraz produkcję marihuany.

W ostatnich tygodniach Senat zorganizował szereg wydarzeń, których celem było pozyskanie opinii publicznej na temat propozycji legalizacji marihuany oraz wysłuchanie ekspertów w tej dziedzinie.

Meksykańscy prawodawcy pracują wbrew terminowi ustalonemu dla legalizacji marihuany dla osób dorosłych przez Sąd Najwyższy. W 2018 roku sędziowie orzekli, że krajowy zakaz uprawy roślin jest niezgodny z konstytucją i dali prawodawcom czas do końca jesieni 2019 roku na formalną legalizację marihuany.

Mario Delgado Carrillo, z niższej izby kongresu Meksyku, złożył projekt ustawodawstwa w celu zalegalizowania i uregulowania kwestii konopi indyjskich, ale zaproponował, aby to rząd sprawował pieczę nad całym rynkiem cannabis, aby zapobiec monopolizacji przemysłu przez duże firmy.

Jednak, jak donosi dziennik El Universal, ani Monreal, ani prezydent Andrés Manuel López Obrador nie popierają posiadania kontrolowanego przez państwo programu marihuany. Delgado Carrillo wyjaśnił później, że jego projekt ustawy został zaprojektowany w celu odzwierciedlenia osobistych preferencji. Monreal powiedział jednak, że jest skłonny włączyć pewne pomysły z propozycji ustawodawcy.

Kolejny akt legalizacyjny, który zostanie rozpatrzony przez Senat, został wprowadzony przez członka partii MORENA, senatora Julio Menchaca Salazara, we wrześniu 2019 r.

„Chodzi o to, aby utworzyć jak najlepsze możliwe prawo,” mówi Monreal. „Spędziliśmy wiele godzin debatując nad tym problemem w Senacie i zamierzamy z szacunkiem zaprosić [deputowanych], aby dołączyli do nas w kolejnych debatach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.