Gdzie można legalnie kupić nasiona?

Gdzie można legalnie kupić nasiona marihuany?

Ten wpis ma charakter wyłącznie informacyjny. Zawartość tego artykułu nie powinna być interpretowana jako porada prawna.

Legalność nasion marihuany to mało znany temat. Ze względu na to, że każde państwo posiada inne podejście do cannabis, wielu nabywców zakłada, że nasiona traktowane są tak samo. Jednak to właśnie proces kiełkowania przyciąga wzrok prawników jeśli chodzi o zakup nasion cannabis. Dlatego też teoretycznie kupowanie nasion cannabis jest całkowicie legalne, o ile nie można udowodnić, że zamierzasz hodować marihuanę – prywatnie czy komercyjnie.

Ustawodawstwo bardzo szybko się zmienia, jednak jak już wspomnieliśmy, nasiona marihuany zasadniczo – nie są nielegalne w Europie. W rzeczywistości, można kupować nasiona z różnych krajów online.

Bezpośrednim rezultatem wielu zmian w prawie jest wyraźny wzrost otwierania się sklepów z nasionami marihuany. Ze względu na to, że organy ścigania muszą najpierw udowodnić, że zakup nasion ma na celu uprawę marihuany, wielu właścicieli sklepów dryfuje po cienkiej linii między legalną a „nielegalną” działalnością.

Nasiona konopi bogate są w białko i aminokwasy, dzięki czemu stanowią także doskonałą, zdrową przekąskę. Są one również powszechnie stosowane w przynętach wędkarskich, dodatkach, luksusowej żywności dla ptaków lub jako pamiątki czy przedmioty kolekcjonerskie.

• Każdy kraj jest inny

Chociaż to otwarte podejście odnosi się do Europy, kiedy produkt wchodzi do określonego kraju, podlega on prawom tego właśnie kraju. Dlatego też możliwe jest kupowanie nasion zakazanych we własnym kraju, ale legalnych w innym.

Aby jeszcze bardziej skomplikować całą sprawę, w 1962 roku, Single Convention on Narcotic Drugs stworzyła międzynarodowe ramy prawodawstwa. Traktat międzynarodowy podpisało 180 państw członkowskich, uznając marihuanę za substancję nielegalną, ale nie jej nasiona. Nasiona nie posiadają żadnych składników narkotycznych. Prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przez prawem krajowym, co z kolei oznacza, że nasiona konopi są technicznie legalne we wszystkich państwach członkowskich.

• Wielka Brytania

Akt kupna, sprzedaży oraz handlu nasionami marihuany jest legalny w Wielkiej Brytanii, niezależnie od tego, czy kupujesz je w kraju czy poza nim. Największy problem prawny dotyczy oczywiście kiełkowania nasion cannabis. Jest to nielegalne i każdy, kto to robi podlega karze. Ważne jest kupowanie nasion od renomowanych sprzedawców i nie wspominanie celu działalności.

• Niemcy

Niemcy przedstawiają nieco skomplikowane stanowisko odnośnie nasion cannabis. Nasiona nie podlegają German Narcotics Act, co sprawia, że można je legalnie kupować. Jednak Niemcy, jako jedyny kraj europejski, zakazały sprzedaży nasion marihuany w całym kraju.

I co w takim przypadku mogą zrobić konsumenci zainteresowani nasionami? Niemcy nadal podlegają zasadzie swobodnego przepływu towarów w UE, dlatego też można zamawiać nasiona do Niemiec z innych krajów europejskich. Nie narażasz się na konsekwencje karne jeśli zamawiasz nasiona online. Wykorzystanie marihuany pod kątem medycznym jest w Niemczech legalne.

• Hiszpania

Mimo podobnego podejścia do prawa w Wielkiej Brytanii, Hiszpania ma nieco łagodniejszy stosunek do marihuany i jej nasion. Kupno i sprzedaż nasion marihuany jest legalna, o ile są one przeznaczone do użytku osobistego na obszarze prywatnym. W związku z tym, można kiełkować nasiona marihuany do użytku osobistego bez naruszania prawa.

Hiszpania jest wyjątkowa, ponieważ funkcjonuje ona jako szereg zdecentralizowanych regionów, w których każdy może tworzyć własne przepisy dotyczące marihuany. W Hiszpanii sklepy z nasionami potrzebują legalnego zezwolenia na sprzedaż nasion cannabis, ale ich prywatne wykorzystanie pozostaje legalne.

• Włochy

Nasiona marihuany są postrzegane jako wyposażenie ogrodu, co sprawia, że naprawdę łatwo można je wszędzie dostać. Oczywiście wszelka działalność związana z marihuaną jest nadal zabroniona, co z kolei sprawia, że kiełkowanie nasion jest czynnością nielegalną.

• Holandia

Uważana przez wiele osób za europejską ojczyznę marihuany – i nic dziwnego, nasiona marihuany można tutaj kupić legalnie. Niespodzianką może być natomiast fakt, że marihuana nie jest tam powszechnie legalna. Legalna jest ona tylko w ramach „polityki tolerancji”. Uprawa marihuany jest przestępstwem, chociaż organy ścigania często dopuszczają możliwości uprawy niewielkiej liczby roślin na własny użytek.

• Francja

We Francji istnieje prawo, które mówi, że zarówno marihuana jak i inne narkotyki nie mogą być prezentowane w korzystnym świetle. Żaden inny kraj europejski nie posiada takiego prawa i mamy nadzieję, że tak pozostanie. Zaskakująco, można tam legalnie kupić nasiona marihuany, ale oczywiście nie wolno ich używać do uprawy. Spożywanie marihuany, kupowanie jej czy sprzedaż są oczywiście nielegalne i podlegają karze więzienia i grzywny.

• Inne kraje europejskie

Powyższe kraje to tylko przykłady. Zawsze zalecamy sprawdzanie bieżącego stanowiska naszego kraju, aby nie mieć potem problemów. Jako kupujący nasiona, jesteś odpowiedzialny za wszystkie podlegające temu czynowi kary. Ogólnie rzecz biorąc, w większości krajów europejskich, zakup nasion w celach kolekcjonerskich lub do celów innych niż uprawa postrzegany jest za legalny.

• USA

Jeśli mieszkasz w USA, jesteś tak naprawdę na łasce przepisów obowiązujących specyficznie w twoim stanie. Z technicznego punktu widzenia, nasiona marihuany są nielegalne na mocy prawa federalnego. Sprawą komplikującą prawo jest fakt, że w wielu stanach obecnie dopuszczono marihuanę zarówno do użytku rekreacyjnego jak i medycznego. Jeśli mieszkasz w stanie, w którym legalna jest marihuana, zakupy nasion marihuany różnią się od tych ustawionych krajowo. Jak zawsze – pamiętaj aby dokładnie weryfikować informacje na poziomie lokalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.