nasiona marihuany oraz konopi indyjskich w wersjach feminizowanych automatic

Postawa społeczna dramatycznie przesuwa się na korzyść marihuany

Postawa społeczna dramatycznie przesuwa się na korzyść marihuany, THCLand.pl

Prawie sześciu na dziesięciu Amerykanów uważa obecnie, że stosowanie marihuany powinno być legalne, a tylko około jeden na trzech twierdzi, że obecna polityka powinna być kontynuowana, zgodnie z ogólnokrajowymi danymi opublikowanymi przez Pew Research Center.

Pięćdziesiąt siedem procent respondentów twierdzi, że „stosowanie marihuany powinno być legalne” – najwyższy odsetek Amerykanów, jaki kiedykolwiek odpowiedział twierdząco w sondażu Pew. Tylko 37 procent respondentów nie zgadza się z legalizacją.

Procenty zaznaczają dramatyczną zmianę w opinii publicznej, która nastąpiła w ciągu ostatniej dekady. W 2006 roku tylko 32 procent respondentów badania Pew było za legalizacją, natomiast 60 procent sprzeciwiało się temu pomysłowi. Wiele z tych zmian jest wynikiem przesunięcia opinii wśród pokolenia Millenium (osoby w wieku 18-35). Tylko 34 procent osób z pokolenia Millenium odpowiadała za legalizacją w 2006 roku, a teraz prawie trzy czwarte (71 procent) młodszych Amerykanów wspiera dzisiaj tę zmianę polityki.

Demokraci (66 procent), Niezależni (62 procent), jak i mężczyźni (60 procent) byli wśród tych, którzy najczęściej popierają marihuanę. Wsparcie było najniższe wśród respondentów powyżej 71 roku życia (33 procent) i Republikanów (41 procent).

Badanie przewiduje margines błędu wynoszący 3.2 punktu procentowego.

Krajowe dane z badań zostały opracowane przez Instytut Gallupa, CBS i Morning Consult.

Wyborcy w pięciu stanach – Arizona, Kalifornia, Maine, Massachusetts i Nevada – decydować będą w dniu wyborów nad legalizacją i uregulowaniem marihuany wśród dorosłych i jej detaliczną sprzedażą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.