Postawa społeczna dramatycznie przesuwa się na korzyść marihuany

marihuana-dzieki-politykom-bedzie-legalna

Prawie sześciu na dziesięciu Amerykanów uważa obecnie, że stosowanie marihuany powinno być legalne, a tylko około jeden na trzech twierdzi, że obecna polityka powinna być kontynuowana, zgodnie z ogólnokrajowymi danymi opublikowanymi przez Pew Research Center.

Pięćdziesiąt siedem procent respondentów twierdzi, że „stosowanie marihuany powinno być legalne” – najwyższy odsetek Amerykanów, jaki kiedykolwiek odpowiedział twierdząco w sondażu Pew. Tylko 37 procent respondentów nie zgadza się z legalizacją.

Procenty zaznaczają dramatyczną zmianę w opinii publicznej, która nastąpiła w ciągu ostatniej dekady. W 2006 roku tylko 32 procent respondentów badania Pew było za legalizacją, natomiast 60 procent sprzeciwiało się temu pomysłowi. Wiele z tych zmian jest wynikiem przesunięcia opinii wśród pokolenia Millenium (osoby w wieku 18-35). Tylko 34 procent osób z pokolenia Millenium odpowiadała za legalizacją w 2006 roku, a teraz prawie trzy czwarte (71 procent) młodszych Amerykanów wspiera dzisiaj tę zmianę polityki.

Demokraci (66 procent), Niezależni (62 procent), jak i mężczyźni (60 procent) byli wśród tych, którzy najczęściej popierają marihuanę. Wsparcie było najniższe wśród respondentów powyżej 71 roku życia (33 procent) i Republikanów (41 procent).

Badanie przewiduje margines błędu wynoszący 3.2 punktu procentowego.

Krajowe dane z badań zostały opracowane przez Instytut Gallupa, CBS i Morning Consult.

Wyborcy w pięciu stanach – Arizona, Kalifornia, Maine, Massachusetts i Nevada – decydować będą w dniu wyborów nad legalizacją i uregulowaniem marihuany wśród dorosłych i jej detaliczną sprzedażą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.