Ustawa dotycząca medycznej marihuany została przedstawiona w Australijskim rządzie

Jak donoszą ostatnie sondaże, większość Australijczyków popiera ideę zalegalizowania medycznej marihuany. A nowa ustawa przedstawiona w australijskim senacie w ubiegłym tygodniu ma na celu zalegalizowanie medycznej marihuany w całym kraju.

lisc-marihuany-czarno-biale-zdjecie

Projekt ustawy przedstawiony w senacie ma na celu stworzenie systemu regulującego uprawę oraz produkcję marihuany w celach medycznych, jak donosi AAP.

Jeśli projekt przejdzie, prawodawstwo ustanowi nowy rząd, który nazywał się będzie „Regulator for Medical Cannabis”. To stworzy również coś, co AAP nazywa „ściśle kontrolowanym reżimem hodowlanym” przy produkcji medycznej marihuany.

Ogólnokrajowy sondaż wykazał, że prawie 66% wszystkich obywateli Australii popiera legalizację medycznej marihuany.

Szeroko nagłaśniany przez TG, Australijską partię, sondaż wykazał, że prawie 80% Australijczyków popiera nowe prawo dotyczące medycznej marihuany.

„Publiczne dyskusje na temat medycznego zastosowania konopi są w toku, a ja jestem zachęcony poziomem debaty oraz dyskusji, która odbywa się na wszystkich poziomach naszej społeczności,” mówi minister partii TG.

„Jeżeli mam właściwie reprezentować społeczność oraz członków mojej partii, to muszę promować solidne debaty w tym temacie,” skomentował senator partii LNP.

Projekt ustawy ma szerokie poparcie oraz został współfinansowany przez senator partii LNP.

Podobnie jak USA, Australia obecnie nie ma legalnego zezwolenia na użytkowanie, czy dystrybucję marihuany do celów medycznych na poziomie federalnym. Jednak kilka stanów, w tym Nowa Południowa Walia oraz Wiktoria, rozpoczęły badania kliniczne w celu ustalenia czy przepisy powinny zostać zatwierdzone na poziomie lokalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.