Kolejny Stan USA Właśnie Zdekryminalizował Marihuanę

Kolejny stan USA – Wirginia – właśnie zdekryminalizował marihuanę, ale co to właściwie znaczy?
Prokurator generalny Wirginii Mark Herring mówi, że stan stanie się „bardziej sprawiedliwym i traktującym wszystkich równo miejscem”, gdy zwykłe posiadanie marihuany zostanie zdekryminalizowane.

Demokratyczny rząd Ralph Northam podpisał ustawę o dekryminalizacji marihuany w poprzedni weekend. Podczas kampanii przeprowadzonej w listopadzie 2017 roku, Northam obiecał dekryminalizację posiadania niewielkich ilości cannabis.

Prokurator generalny Herring opowiedział się za przejściem pełnej legalizacji, ale wniosek legalizacji marihuany nie uzyskał wystarczającego poparcia ze strony ustawodawcy stanowego na początku tego roku.

Gubernator Northam utknął ze swoją obietnicą przedstawioną w kampanii, aż w końcu okazało się, że dekryminalizacja otrzymała odpowiednie poparcie.
„Jesteśmy narodem praw i kar dla tych, którzy je łamią,” powiedział Northam na początku tego roku. „Nikt jednak nie czerpie korzyści z tego, gdy kary są zbyt surowe. Sprawiedliwość powinna być traktowana litością.

25 dolarów amerykańskich zamiast kary więzienia
Nowe prawo znosi zarzuty karne za zwykłe posiadanie marihuany i nakłada karę cywilną w wysokości 25 dolarów amerykańskich. Tworzy również grupę roboczą, która badać będzie wpływ legalizacji cannabis i ostatecznie opublikuje na ten temat raport.

Zwolennicy marihuany twierdzą, że takie działania są jak najbardziej potrzebne – częściowo ze względu na rasistowskie działania policji, w których Afroamerykanie są nieproporcjonalnie oskarżani o przestępstwa narkotykowe.

„Dekryminalizacja jest niewiarygodnie ważnym – pierwszy krokiem, którego wiele osób się nie spodziewało tutaj w Wirginii, ale nie możemy na tym zaprzestać. Dopóki nie będziemy mieć dostępu do legalnego i regulowanego dostępu do marihuany dla dorosłych, sprawa pozostanie nierozwiązana,” powiedział Herring w oświadczeniu.

Dekryminalizacja jako półśrodek
Dekryminalizacja jest postrzegana przez wielu zwolenników sprawiedliwości społecznej jako połowa kroku, ponieważ pozwala policji na dalsze używanie posiadania marihuany jako pretekstu do zatrzymywania i przeszukiwania „kolorowych” osób.

Wcześniejsze badania wykazały, że biali ludzie używają, kupują i sprzedają marihuanę tak samo, jak osoby „kolorowe”. Ale w skali kraju Afroamerykanie są czterokrotnie częściej aresztowani niż osoby białe za posiadanie marihuany. W niektórych lokalizacjach różnica ta sięga nawet 10x.

Dekryminalizacja marihuany pozostawia również konsumentów na łasce nielegalnego rynku, na którym jakość produktu pozostaje całkowicie nieznana, a najprostsza transakcja pozostaje aktem nielegalnym.

W ubiegłym roku wybuch choroby płuc powodowanej przez wapowanie, w wyniku której zmarło 68 osób i hospitalizowano prawie 3000, spowodowany był zakupem nielegalnych kasetek do wapowania skażonych olejem witaminy E. Te skażone kasetki nie były sprzedawane przez licencjonowane sklepy w stanach prawnych, ponieważ przepisy stanowe wymagają testowania produktu i pełnej weryfikacji etykiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.