Prowincje czynią przepisywanie medycznej marihuany jeszcze trudniejszym

medyczna-marihuana-medycyna-lekarstwo-lekarz-pacjent-leczenie-terapia-medyczna-marihuana

Pomimo zmiany w polityce federalnej, wiele prowincji przychodzi z własnymi zasadami, na podstawie których lekarze mogą przepisywać medyczną marihuanę.

Nowy kanadyjski program dotyczący medycznej marihuany, MMPR, zleca teraz przepisywanie leku wyłącznie lekarzom. Ale wielu z nich, nie jest zadowolonych z odpowiedzialności, i walczy na szczeblu wojewódzkim o swój własny zbiór reguł.

Dotychczas siedem wojewódzkich kolegiów lekarzy wydało nowe wytyczne dotyczące marihuany. W różnym stopniu, wytyczne utrudniają lekarzom wypisywanie recept.

Kolegia Alberta i Quebec wydały najbardziej restrykcyjne przepisy. W przypadku Alberta, każdy lekarz, który chce przepisać marihuanę musi najpierw zarejestrować się w college’u jako autoryzator medycznej marihuany. Lekarze muszą również dostarczyć uczelni kopię każdej rekomendacji medycznej marihuany, która wydadzą.

Co ciekawe, lekarze w Quebec mogą polecam marihuanę tylko w ramach programu badawczego, który nadal jest w budowie. Dopóki nie zostanie ustanowiony program, przepisywanie medycznej marihuany w Quebec jest skutecznie zakazane.

Inne prowincje przyjęły bardziej umiarkowane podejście. Zasady w Saskatchewan, Manitoba, i Newfoundland za główny cel objęły zapobieganie nadmiernemu przepisywaniu marihuany. We wszystkich trzech prowincjach, lekarz musi skontaktować pacjenta z lekarzem prowadzącym w celu polecenia marihuany medycznej przy określonym stanie chorobowym.

Podobnie, kolegium B.C. sprawia, że lekarze powinni „uniknąć wypełniania medycznych dokumentów dla pacjentów, którzy stosują medyczną marihuanę jako telemedycynę.” Oświadczenie dotyczy coraz bardziej powszechnej praktyki dostarczania recept na marihuanę za pośrednictwem internetu.

Wytyczne w New Brunswick po prostu zostawiają otwarte drzwi dla przyszłej polityki, a przepisy wciąż są w procesie kończenia w Nova Scotia, Ontario i PEI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.