Legalizacja marihuany w Kanadzie

Legalizacja marihuany w Kanadzie pomoże całemu światu zrozumieć jaka jest alternatywa dla obecnej sytuacji.

Z podobnym ruchem w kierunku liberalizacji w niektórych stanach USA, Urugwaju, Portugalii i Holandii widzimy iż jest sens w odchodzeniu od traktowania cannabis jako problemu egzekwowania prawa, a także od kontroli i regulacji i pozwolenie stosowania substancji dorosłym w sposób rozsądny.

Jako pierwsza duża zachodnia ekonomia, która zalegalizowała w pełni marihuaną, kanadyjski eksperyment – bardzo odważny – posłuży do przegonienia czarnych chmur z często powtarzanej debaty na temat rekreacyjnego wykorzystania marihuany.

To na pewno ważna chwila. Kanada, podobnie jak reszta świata, od lat dwudziestych ubiegłego wieku usiłowała wprowadzić w życie politykę prohibicji inspirowaną potężnym, południowym sąsiadem.

Kiedy Kanada na dobre zakończy legalizację cannabis, nawet jeden ze słynnych murów Trumpa nie będzie w stanie powstrzymać jej rozprzestrzeniania się na południe od Stanów Zjednoczonych. Doda to z pewnością ognia do już napiętych stosunków między Waszyngtonem i Ottawą.

Co mówi nauka? Raporty medyczne sugerują różne rzeczy o skutkach społecznych marihuany. Porady oraz praktyka policyjna również są bardzo zróżnicowane. Co stanie się w Kanadzie w nadchodzących latach, pomoże światu zrozumieć, jaka jest alternatywa dla obecnej sytuacji.

Oprócz sytuacji, zmienia się także marihuana sama w sobie, dlatego tak ważne jest ciągłe badanie jej skutków i praktyczne doświadczenie legalizacji. Znaczna część sprzedaży detalicznej cannabis wiąże się z wyższym stężeniem substancji aktywnej THC, niż było to dostępne na przykład dla hippisów w latach 60 XX wieku. Istnieją sugestie, że pojawienie się wariantów o większej mocy może zwiększać ryzyko zaostrzenia istniejących na przykład stanów zdrowia psychicznego.

Z drugiej strony, pojawienie się syntetycznej marihuany w formach takich jak dobrze wszystkim znany „spice”, pozostawia wiele do dyskusji. To, jak Kanada poradzi sobie z oszałamiającą różnorodnością syntetycznych narkotyków, które przypominać efektami mają efekty marihuany, z pewnością będzie fascynującą lekcją. Nieuniknione jest, że niektóre syntetyczne kannabinoidy mogą zostać zakazane.

Legalizacja wcale nie jest synonimem do używania substancji przez całe społeczeństwo. Alkohol, tytoń i wiele potencjalnie szkodliwych artykułów spożywczych jest legalnych, ale są w wysokim stopniu regulowane. Ich sprzedaż jest licencjonowana, a produkt wyraźnie oznakowany i przetestowany pod kątem efektów i zagrożeń. Użytkownicy cannabis będą mieli znacznie jaśniejsze wyobrażenie na temat tego, co konsumują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.