Colorado zarobiło 1.2 mln dolarów PODATKU w pierwszym miesiącu sprzedaży marihuany

usa-pieniadze-wplyw-podatki-marihuana-rekreacyjna

W pierwszym miesiącu legalnej sprzedaży rekreacyjnej marihuany wygenerowano 1.24 mln dolarów wpływu podatkowego w stanie Colorado, według analizy NBC News.

Tylko 18 z 35 licencjonowanych sklepów w Colorado prowadziło statystyki sprzedaży, co oznacza, że łączne podatki z pierwszego miesiąca sprzedaży wyniosły znacznie więcej.

Marijuana Business Daily szacuje, w oparciu o dane NBC, że całkowita sprzedaż w pierwszym miesiącu uplasowała się w przedziale 8-12 mln dolarów.

NBC przewiduje, że roczny wpływ podatkowy wyniesie ponad 100 milionów dolarów, które przekroczą wstępne szacunki państwa o 67 milionów dolarów.

Dla porównania, wpływy podatkowego ze sprzedaży alkoholu w Kolorado wyniosły w ubiegłym roku 40 milionów dolarów, a ze sprzedaży papierosów 166 milionów.

Jednym z powodów, dla których przychód podatkowy jest tak duży jest wysoka stopa podatkowa. W Denver, stanowe i komunalne podatki sumują się do około 29% ceny sprzedaży.

Co ciekawe, stan Waszyngton prognozuje, ze przemysł marihuany generował będzie 400 milionów dolarów podatków rocznie.

Z drugiej strony, obietnica federalnego prawa bankowego dla marihuany złożona przez prokuratora generalnego Eric Holder czeka na wdrożenie.

Jak zaznacza Fox News, dopóki banki są na pokładzie, marihuana pozostaje gotówkowym biznesem, a co za tym idzie, wiele potencjalnych wpływów podatkowych po prostu znika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.