Zespół odstawienia a dysfunkcje seksualna u mężczyzn

Prawdą jest, że niektórzy ludzie doświadczają zespołu odstawienia podczas przerw w konsumpcji marihuany. W przeciwieństwie do alkoholu lub opiatów, objawy odstawienia cannabis są stosunkowo niewielkie. Większość osób, które je doświadczają zgłaszają nocne poty, bezsenność, drażliwość, zmiany apetytu, zaćmienie mózgu i inne łagodne objawy, które ustępują zazwyczaj w ciągu tygodnia. Ale w przypadku mężczyzn może istnieć jeden dodatkowy objaw, który może być niepokojący: zaburzenie erekcji.

Mimo, że kobiety stwierdzają, że cannabis znacznie zwiększa pobudzenie seksualne, wielu ekspertów twierdzi, że cannabis powoduje dysfunkcję męskiej erekcji. Przegląd opublikowany w The Journal of Sexual Medicine wykazał, że

„(Cannabis) może rzeczywiście zwiększać ryzyko dysfunkcji erekcji u mężczyzn. Badania pokazują, że kiedy THC dociera do mózgu, daje użytkownikom poczucie bycia na haju. Zakłóca to normalne funkcjonowanie organizmu. Może także wpływać na normalną funkcję mięśni gładkich penis i powodować ED.”

To ciekawe, jednak wiele osób mówi, że marihuana działa jak afrodyzjak i zależnie od odmiany, często daje niepowtarzalny seks na haju.

Ale okazuje się, że zespół odstawienia powodowany przez większość substancji może mieć negatywny wpływ zarówno na męskość jak i wydajność. Na przykład, alkohol może prowadzić do dysfunkcji seksualnych u mężczyzn, podobnie jak uzależnienie.

Nadużywanie alkoholu powoduje uszkodzenie kilku organów wewnętrznych, w tym serca, co w efekcie hamuje przepływ krwi. Uszkadza też nerwy, co może prowadzić do długotrwałej impotencji.

Niestety istnieje bardzo mało badań dotyczących cannabis i zdrowia seksualnego mężczyzn. Ale Dr. K Eisele z DoctorsLounge.com uważa, że

„(Palenie marihuany) uszkadza naczynia krwionośne i nerwy, powodując, że bardzo delikatne strefy erotyczne są mnie wrażliwe, a tym samym słabiej pobudzane. Pobudzenie nie jest tak łatwe, jak przed tym uszkodzeniem.”

Inni badacze cytują skutki działania pochodnych cannabis jako inhibitora dopaminy, i jak początkowe wystąpienie objawów odstawienia może wpływać na centrum przyjemności w mózgu, gdy organizm się dostosowuje.

ED może być wynikiem odstawienia cannabis, ale także może pochodzić z palenia samego w sobie. Według Healthline,

„Palenie może uszkadzać naczynia krwionośne, a ED często jest wynikiem złego ukrwienia tętniczego i transportu krwi do penisa.”

Jeśli chodzi o zespół odstawienia cannabis, większość osób twierdzi, że odczuwa efekty krócej niż tydzień. Jeśli po prostu przestaniesz palić i masz problemy z erekcją, daj sobie i swojemu ciału kilka dni na regenerację. Kwestie wykraczające poza kilka tygodni powinny być jednak sprawdzone przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.