sklep z nasionami marihuany xxl, konopi indyjskich, thc-thc

Zespół odstawienia a dysfunkcje seksualna u mężczyzn

Zespół odstawienia a dysfunkcje seksualna u mężczyzn, THCLand.pl

Prawdą jest, że niektórzy ludzie doświadczają zespołu odstawienia podczas przerw w konsumpcji marihuany. W przeciwieństwie do alkoholu lub opiatów, objawy odstawienia cannabis są stosunkowo niewielkie. Większość osób, które je doświadczają zgłaszają nocne poty, bezsenność, drażliwość, zmiany apetytu, zaćmienie mózgu i inne łagodne objawy, które ustępują zazwyczaj w ciągu tygodnia. Ale w przypadku mężczyzn może istnieć jeden dodatkowy objaw, który może być niepokojący: zaburzenie erekcji.

Mimo, że kobiety stwierdzają, że cannabis znacznie zwiększa pobudzenie seksualne, wielu ekspertów twierdzi, że cannabis powoduje dysfunkcję męskiej erekcji. Przegląd opublikowany w The Journal of Sexual Medicine wykazał, że

„(Cannabis) może rzeczywiście zwiększać ryzyko dysfunkcji erekcji u mężczyzn. Badania pokazują, że kiedy THC dociera do mózgu, daje użytkownikom poczucie bycia na haju. Zakłóca to normalne funkcjonowanie organizmu. Może także wpływać na normalną funkcję mięśni gładkich penis i powodować ED.”

To ciekawe, jednak wiele osób mówi, że marihuana działa jak afrodyzjak i zależnie od odmiany, często daje niepowtarzalny seks na haju.

Ale okazuje się, że zespół odstawienia powodowany przez większość substancji może mieć negatywny wpływ zarówno na męskość jak i wydajność. Na przykład, alkohol może prowadzić do dysfunkcji seksualnych u mężczyzn, podobnie jak uzależnienie.

Nadużywanie alkoholu powoduje uszkodzenie kilku organów wewnętrznych, w tym serca, co w efekcie hamuje przepływ krwi. Uszkadza też nerwy, co może prowadzić do długotrwałej impotencji.

Niestety istnieje bardzo mało badań dotyczących cannabis i zdrowia seksualnego mężczyzn. Ale Dr. K Eisele z DoctorsLounge.com uważa, że

„(Palenie marihuany) uszkadza naczynia krwionośne i nerwy, powodując, że bardzo delikatne strefy erotyczne są mnie wrażliwe, a tym samym słabiej pobudzane. Pobudzenie nie jest tak łatwe, jak przed tym uszkodzeniem.”

Inni badacze cytują skutki działania pochodnych cannabis jako inhibitora dopaminy, i jak początkowe wystąpienie objawów odstawienia może wpływać na centrum przyjemności w mózgu, gdy organizm się dostosowuje.

ED może być wynikiem odstawienia cannabis, ale także może pochodzić z palenia samego w sobie. Według Healthline,

„Palenie może uszkadzać naczynia krwionośne, a ED często jest wynikiem złego ukrwienia tętniczego i transportu krwi do penisa.”

Jeśli chodzi o zespół odstawienia cannabis, większość osób twierdzi, że odczuwa efekty krócej niż tydzień. Jeśli po prostu przestaniesz palić i masz problemy z erekcją, daj sobie i swojemu ciału kilka dni na regenerację. Kwestie wykraczające poza kilka tygodni powinny być jednak sprawdzone przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.