Cudowna Roślina, Która Może Zmniejszyć Zużycie Energii

W 2015 roku kilku naukowców zebrało się i napisało artykuł opisujący Ziemię jako gigantyczną baterię. W artykule wyjaśniają, w jaki sposób Ziemia tworzy ładunek, przekształcając światło słoneczne w żywą energię z biomasy (jak lasy i plankton) lub paliwa kopalne. Niestety, wraz ze wzrostem populacji ludzkiej zdolność Ziemi do generowania i utrzymywania ładunku zmniejsza się, powodując poważny kryzys energetyczny.

Według „Global Energy Statistical Yearbook” światowe zużycie energii stale rośnie, a Amerykanie są jego dużą częścią. Będąc na drugim miejscu po Chinach (gdzie populacja jest trzy razy większa), Amerykanie zużywają około 25 procent całkowitego światowego zużycia energii. A teraz jeszcze uprawiają marihuanę – dużo marihuany – która w żadnym wypadku nie jest energooszczędna.

Surowe przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego dla firm zajmujących się konopiami wymagają, aby wszystkie obiekty uprawne były bezpieczne i nie były widoczne dla opinii publicznej. Z tego powodu wiele profesjonalnych upraw odbywa się w ogromnych magazynach, które wymagają dużo energii do funkcjonowania. Optymalne środowisko do uprawy marihuany wymaga stałego oświetlenia, wentylacji i kontroli klimatu, co może kosztować profesjonalnych hodowców nawet 12 000 USD miesięcznie lub więcej. Chociaż niektórzy hodowcy stosują oświetlenie LED, aby obniżyć koszty energii elektrycznej, wielu innych twierdzi, że niższe rachunki za energię nie są warte obniżenia jakości produktu. W związku z tym, to zużycie energii będzie kontynuowane w miarę rozwoju branży na całym świecie.

W takim razie, jak Ameryka może zmniejszyć zużycie energii, jednocześnie promując reformę marihuany? Odpowiedź: konopie przemysłowe.

Jak konopie mogą pomóc w oszczędzaniu energii?

Konopie mogą być używane do tworzenia wielu różnych przedmiotów – odzieży, kosmetyków, samochodów, domów, paliwa, leków – a proces produkcji również wymaga mniej energii. Produkty na bazie konopi wymagają również mniejszej ilości materiałów niebezpiecznych do produkcji i mogą być ponownie uprawiane w ułamku czasu bez konieczności sezonowego płodozmianu.

Przełączając się na produkty na bazie konopi kiedy to tylko jest możliwy, pozwala oszczędzać cenne paliwa kopalne i biomasę bez konieczności poświęcania wszystkich fajnych rzeczy, których tak impulsywnie pragniemy. A ponieważ konopie mogą pochłaniać dwutlenek węgla i inne toksyny środowiskowe i przekształcać je w tlen, krajowa (lub jeszcze lepiej światowa) uprawa konopi może również pomóc w powstrzymaniu globalnego ocieplenia!

Konopie nie tylko pomagają oszczędzać energię, ale także mogą ją magazynować. Według Davida Mitlina, profesora inżynierii na Clarkson University w Nowym Jorku, włókna konopne mogą być lepsze niż grafen do wykorzystania w superkondensatorach (gigantycznych bateriach używanych do przechowywania energii). Chociaż grafen przewodzi elektryczność nieco lepiej niż konopie, proces jego wytworzenia jest pracochłonny, wymaga użycia niebezpiecznych chemikaliów i musi być wydobywany, co jest niebezpieczne dla pracowników i środowiska. A ponieważ konopie (w przeciwieństwie do grafenu) są odnawialne, ich produkcja jest przyjazna dla środowiska i niedroga (w rzeczywistości nawet 1000 razy tańsza niż grafen).

Niestety, ze względu na krajowe ograniczenia w uprawie konopi, koszt produkcji i badania potencjału magazynowania energii konopi jest nieuzasadniony wysoki. Ponieważ Ameryka importuje większość swoich konopi, pozyskiwanie wystarczającej ilości surowych konopi do stworzenia i przetestowania tych superkondensatorów jest powolne i kosztowne. Chociaż niektóre stany niedawno uchwaliły przepisy dotyczące konopi przemysłowych, dopóki reszta narodu nie wskoczy na pokład, standardowe paliwa kopalne będą nadal naszym celem do zasilania naszych domów, firm i zakładów uprawy marihuany.

Legalizacja marihuany (choć niesamowita0 nie pomogła naszemu kryzysowi energetycznemu. Uprawa i produkcja marihuany na dużą skalę wymaga nadmiernej ilości energii ze względu na ograniczenia strefowe, które zmuszają legalne hodowle do działania poza magazynami lub wydają kilka milionów dolarów na niestandardowe rozwiązania szklarniowe.

Na szczęście, konopie mogą na wiele sposobów zmniejszyć nasze zużycie energii – a także pomóc nam przechowywać energię do późniejszego wykorzystania – gdybyśmy tylko mogli ją zdobyć.

Jakie zastosowania konopi są dla Ciebie najbardziej ekscytujące? Koniecznie daj nam znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.