DEA planuje przeklasyfikowanie marihuany w połowie tego roku

medyczna-marihuana-sekcja

DEA (The Drug Enforcement Administration) planuje zadecydować, czy marihuana powinna być przeklasyfikowana na mocy prawa federalnego w „pierwszej połowie 2016,” podała agencja w liście do senatorów.

DEA, odpowiadając na list od senator Elizabeth Warren (D-Mass.) oraz siedmiu innych senatorów, wzywając rząd federalny do ułatwienia badań nad korzyściami medycznej marihuany, nie wskazuje, czy marihuana będzie przeklasyfikowana na mniej niebezpieczną.

Stany Zjednoczone rozróżniają pięć kategorii, czy grup, klasyfikacji nielegalnych narkotyków lub substancji chemicznych, które mogą być wykorzystywane do ich produkcji. Grupa 1 jest zarezerwowana dla narkotyków, które DEA uważa, za mające największy potencjał do nadużywania i nie będące „bieżąco zaakceptowanymi do użytku medycznego.” Marihuana została sklasyfikowana jako substancja Grupy 1 kilka dziesięcioleci temu, wraz z heroiną i LSA. Nowa klasyfikacja marihuany nie sprawiłaby, że stanie się ona legalna, ale mogłaby złagodzić ograniczenia dotyczące badań i zmniejszyć wielkości kar za przestępstwa dotyczące marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.