Zostań kryminalistą albo oglądaj cierpienie swoich dzieci

medyczna-marihuana-cbd-cbd-cbd-leczy

Zdesperowani rodzice, chcący pomóc swoim poważnie chorym dzieciom odeszli we wtorkowy wieczór źli i ze łzami w oczach po tym, jak prawodawcy w Nebrasce nie zaakceptowali ustawy, która miała na celu zalegalizowanie medycznej marihuany.

„Uczyliśmy nasze dzieci, aby znały swoją wartość, a teraz okazuje się, że nie są tego warte,” powiedział Shelley Gillen Bellevue, którego syn Will cierpi z powodu napadów padaczkowych każdego dnia.

Po czterech godzinach dyskusji, senatorowie głosowali w wyniku 30-15, co odcina debatę, co oznacza, że ustawa jest martwa przez rok.

Niektórzy senatorowie przewidzieli, że zwolennicy medycznej marihuany będą teraz próbować napędzić petycję wyborczą. Ale będą oni musieli sprostać podniesionym kosztom zebrania wystarczającej ilości podpisów w czasie.

Senator Tommy Garrett Bellevue, który był sponsorem w zeszłym roku i dwa razy postawił to za priorytet ustawodawczy, powiedział we wtorek wieczorem, że nie jest jeszcze pewien, czy będzie pomagał finansowo ponownie.

„Nienawidzę tego mówić koledzy, ale niektórzy z was są po prostu głupi,” powiedział Garrett opisując tych, którzy niechętnie rozważali argumenty ustawy.

Niektórzy z tych przeciwników są tak wytrwali, że uważają, iż leki zawierające marihuanę powinny przejść ten sam proces zatwierdzenia federalnego co inne leki farmaceutyczne.

Niektórzy respondenci wyrazili obawy, że nacisk na rekreacyjną marihuanę nie byłby daleko w tyle, jeśli zagłosowaliby w celu umożliwienia stosowania narkotyku jako leku.

„Współczuję tym, którzy czują, że nie ma dla nich innej alternatywy,” powiedział senator John Kuehn z Heartwell. „Ale pozwalanie im na bycie nieregulowanymi przedmiotami testu, zwłaszcza dzieciom, jest medycznie nieodpowiedzialne.”

Senator Matt Williams Gothenburg, który poprowadził dłuższą mowę, zwrócił uwagę, że marihuana pozostaje federalnie nielegalnym narkotykiem i wiele organów ścigania i prokuratorów jest przeciwko ustawie. Williams powiedział, że to w przeciwieństwie do ustawy nie jest bez serca, tylko ostrożne.

„Musimy podejmować decyzję w naszych głowach, a nie w naszych sercach,” powiedział.

Wniosek spotkał się także ze sprzeciwem prokuratora generalnego Doug Peterson i gubernatora Pete Ricketts. NMA także był przeciwny.

Gubernator powiedział, że marihuana musi przejść przez protokoły badań i testów wymaganych przez US Food and Drug Administration, zanim będzie mogła być stosowana jako lek.

Zwolennicy zaproponowali ustawę, dzięki której Nebraska znalazłaby się wśród najbardziej ściśle regulowanych programów medycznej marihuany w kraju. W sumie 23 stany i Dystrykt Kolumbii zezwalają na stosowanie narkotyku jako leku.

Ustawa w Nebrasce zakazałaby pacjentom uprawy roślin czy palenia narkotyku. Zamiast tego, pacjenci ograniczeni byliby limitem stosowanych leków w postaci tabletek, olejów, czy stosowania waporyzatora.

„Nie rozmawiamy o paleniu marihuany, głupiej trawki, OK,” powiedział senator Joni Craighead Omaha. „I myślę, że niektórzy z nas starają się źle interpretować to, o czym tutaj rozmawiamy.”

Ustawa w Nebrasce wymagałaby administracji programu przez DHHS. Kosztowałoby to szacunkowo +2.4mln dolarów w pierwszych dwóch latach startu, w oparciu o analizę fiskalną.

Niektórzy senatorowie mieli obawy dotyczące kosztów i czy przychody generowane przez program byłyby wystarczające.

Senatorowie przyjęli poprawkę senator Sara Howard Omaha, która mówi o wymaganiu poświadczenia przez lekarza osoby szukającej medycznej marihuany jako cierpiącą na jeden z kilku stanów chorobowych. Wśród wymaganych stanów chorobowych są niektóre rodzaje raka, choroby śmiertelne, ALS, choroba Parkinsona, ciężka padaczka, jaskra, HIV, uzależnienie od opioidów.

„To jest po prostu do złagodzenia ludzkiego cierpienia,” powiedział Howard.

Przed ostatecznym głosowaniem, Garrett złożył prośbę do kolegów, aby pomogli rodzicom, dzieciom, weteranom wojskowym i innym, którzy nie otrzymali pomocy poprzez stosowanie medycyny konwencjonalnej.

„To dobra ustawa, koledzy,” powiedział. „Odpowiadamy za chorych i cierpiących ludzi w Nebrasce.”

Potem Shari Lawlor Valley wyszła z budynku przygnębiona. Jej dorosła córka Brooke cierpi na ciężką padaczkę, a ona pomagała prowadzić jedną z grup zwolenników medycznej marihuany.

„Wszyscy staniemy się jutro przestępcami,” powiedziała. „To jest nasz wybór – zostanie kryminalistami, albo oglądanie cierpienia naszych dzieci.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.