Korzyści ze stosowania naturalnych kannabinoidów

Nie ma wątpliwości, że najlepsza forma kannabinoidów pochodzi z prawdziwej rodziny cannabis. Cannabis jest uprawiane komercyjnie i często uprawiane jest w celu podkreślenia pewnych właściwości przy jednoczesnym deprymowaniu innych. W ten sposób zmienia się bilans kannabinoidów, które naturalnie występują w roślinie. Jednak kannabinoidy zachowują swoją naturalną strukturę chemiczną, ponieważ roślina nie zmienia się na poziomie molekularnym. Syntetyczne kannabinoidy w ogóle nie są kannabinoidami. Gdy wzór chemiczny kannabinoidu zostanie zmieniony nawet jednym atomem, nie jest już to ta sama substancja. W przypadku substancji, które wchodzą w interakcję chemiczną z mózgiem jeden atom robi dużą różnicę.

Syntetyczne kannabinoidy są sprzedawane jako legalny sposób na osiągnięcie haju, ale wiele z nich jest sformułowanych na wiele mocniejsze niż ich naturalne odpowiedniki.
Wiadomo, że mogą powodować takie skutki uboczne:
nudnościach napady padaczkowe
epizody psychotyczne
wymioty
zaburzenia rytmu serca
myśli samobójcze
mocne stany lękowe.

Większość z tych działań niepożądanych to stany lub objawy, które medyczna marihuana jest w stanie wyleczyć – a syntetyczna marihuana je powoduje. Już samo to mówi, że syntetyczne kannabinoidy po prostu nie są naturalne. Chociaż ich wzór chemiczny jest bardzo podobny, wpływ substancji jest zupełnie inny.

Wiele jurysdykcji uważa syntetyczne kannabinoidy za zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa – liczba użytkowników syntetycznych substancji w szpitalnych izbach przyjęć wzrosła na wielu obszarach. Dla porównania, naturalne kannabinoidy w prawdziwej marihuanie nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ani ryzyka przedawkowania.

Naturalne kannabinoidy znane są z łagodzenia ciężkich przypadków nudności związanych z chemioterapią i innymi przewlekłymi chorobami. Zmniejszają również skrajne bóle, które nie reagują na tradycyjne środki przeciwbólowe. Naturalne kannabinoidy mogą zastąpić opioidowe środki przeciwbólowe i wyeliminować ryzyko uzależniania u osób cierpiących na przewlekły ból.
Naturalne kannabinoidy redukują lub całkowicie wykluczają skurcze mięśni i drgawki, co czyni je skutecznym sposobem leczenia osób cierpiących na chorobę Parkinsona, epilepsję, stwardnienie rozsiane i inne chroniczne, wyniszczające schorzenia.

W odpowiedniej formie i dawkach medyczna marihuana może być stosowana w leczeniu depresji i łagodzenia stanów lękowych, a tym samym poprawiać jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.