Wykorzystanie konopi w żywieniu kur

uprawa-marihuany-na-plantacji-marihuany

Nasiona konopi były wykorzystywane w leczeniu różnych zaburzeń od tysięcy lat w tradycyjnej medycynie orientalnej. Ostatnie badania kliniczne zidentyfikowały olej konopny jako żywność funkcjonalna, a badania dotyczące żywienia zwierząt wykazują wieloletnią użyteczność konopi jako ważnego zasobu żywnościowego.

Ostatnie próby karmienia kurcząt potwierdziły, że nasiona konopi są doskonałym pokarmem dla kur niosek, gdzie profil kwasu tłuszczowego omega pozytywnie wpłynął na jajko po karmieniu śrutą z nasion konopi. Jest to zgodne z obserwacjami empirycznymi tysięcy lat w Chinach i innych azjatyckich krajach.

Nasiona konopi posiadają frakcję tłuszczową (32-36%) 7-krotnie wyższą w porównaniu z kukurydzą (5%). Jest dobrej jakości, o zrównoważonej kompozycji, stanowi 70-75% mieszaniny wielonasyconych kwasów tłuszczowych (kwasy tłuszczowe o długich łańcuchach – 18 lub więcej atomów węgla – z dwóch lub więcej podwójnych wiązań), jak kwas linolowy (dominująca seria omega 6), kwas linolenowy (dominująca seria omega 3) i kwas gammalinolenowy (niezastąpiony w procesie prostaglandyn, substancji regulujących liczne aktywności łojowe, mięśni i neuroreceptorów).

Jest cennym źródłem białka, energii i długołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Zapewnienie śruty z nasion konopi w żywieniu kur niosek zmienia skład kwasów tłuszczowych w jajach .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.