Missouri przedstawia ustawę, która zwolni konopie przemysłowe z listy substancji kontrolowanych

uprawa-konopi-przemyslowych-duza-marihuana-zielona-roslina

Galen Higdon jest jednym ze sponsorów projektu, który mógłby uwolnić konopie przemysłowe z listy substancji kontrolowanych. To także pozwoliłoby na legalne uprawianie dla każdego, kto nie został skazany za przestępstwa związane z narkotykami. Podobne przepisy bezskutecznie zostały przedstawione w obu sesjach parlamentarnych w 2013 i 2011 roku.

Pan Higdon powiedział, że idea wywodzi się z przekonania, że interesy rolne konopi przemysłowych mogą stymulować rozwój gospodarczy państwa. Roślina pochodzi z Missouri, przez lata została rozpowszechniona w powiatach Buchanan, Andrew i Platte. Zyskała rozgłos w historycznej bitwie pod Lexington w wojnie domowej, kiedy siły pro-południowe oparły się na balach konopnych – wykorzystanych w procesie podejmowania – jako fortyfikacji.

„Chciałem tylko na to zwrócić uwagę,” Pan Higdon powiedział o tym, dlaczego został współinicjatorem propozycji.

„Jest to uprawa,” powiedział. „Nie zawiera THC (tetrahydrokannabinolu), współczynnika o którym się tak wiele mówi.” THC to substancja chemiczna znajdująca się w marihuanie, znany kuzyn konopi, który wywołuje uczucie haju.

„Musiałbyś spalić naprawdę bardzo dużo, aby osiągnąć ten sam efekt z konopi,” powiedział.

Jako były zastępca z Departamentu Szeryfa okręgu Buchanan, pan Higdon powiedział, że był zaangażowany w zwalczanie trawki razem z SHPTH w Missouri. Zastosowano również natryskiwanie jako metodę zapobiegania zbiorów.

Ustawa ma jeszcze zostać przełożona przed komisją rozwoju gospodarczego. Udział członków w trwających rozmowach budżetowych zmusza na przełożenie sprawy na kolejny tydzień.

Steve Wilson, założyciel stowarzyszenia na rzecz konopi w Missouri popiera wniosek. Jak sam powiedział – konopia jest odporna na suszę, a jej zastosowania obejmują między innymi produkty żywnościowe i materiały budowlane.

„Konopia przemysłowa jest zalegalizowana we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a także w Kanadzie, Chinach i Australii,” powiedział Pan Wilson.

Akademickie programy badawcze i pilotażowe stanowią część niedawno zatwierdzonych wniosków. Stany takie jak Nebraska i Waszyngton starają się promować rozwój i wykorzystanie konopi przemysłowych w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.