Skutki bycia na haju

Chociaż wiadomo, że istnieje wiele plusów związanych z marihuaną, wiele osób chcących spróbować medyczną marihuanę po raz pierwszy, posiada pewne poważne pytania na jej temat. Czy marihuana jest dobra dla organizmu? Jakie są skutki palenia marihuany? Jakie są zalety marihuany? Czy marihuana jest dobra dla organizmu w perspektywie długoterminowej?

W dużej części marihuana działa jako psychoaktywna lub zmieniająca świadomość substancja. Zdecydowanie posiada efekty terapeutyczne, które łagodzą szeroki zakres dolegliwości przy jednoczesnym zapewnieniu minimalnych skutków ubocznych.

Marihuana zawiera substancje chemiczne, znane jako kannabinoidy. Jeśli słyszałeś o marihuanie, prawdopodobnie znasz również najbardziej psychoaktywny z kannabinoidów: THC (lub delta-9-tetrahydrokannabinol). THC w znacznej części działa w wyższych centrach mózgu, które wpływają na świadomość. Receptory kannabinoidowe są skoncentrowane głównie w hipokampie w mózgu. Kiedy marihuana zostaje wprowadzona do mózgu, odczuwamy niektóre z jej najbardziej skutecznych korzyści leczniczych. Wpływa na postrzeganie bólu, nastrój, głód, kontroluje mięśnie.

Najbardziej powszechne uczucie, które zgłaszają użytkownicy to przyjemność, co dotyczy również rekreacji. Dla niektórych osób skutki marihuany mogą być bardzo dyskomfortowe. Rzeczywiście, podobnie jak każdy lek psychoaktywny, marihuana posiada różne efekty w przypadku różnych ludzi, w zależności od fizjologii, nastroju, temperamentu.

Niektóre z najczęstszych doświadczeń uczucia haju obejmują:
• zwiększona świadomość na bodźce zmysłowe, takie jak dotyk, smak, dźwięk; często wzrasta zainteresowanie teksturą, jedzeniem i muzyką
• swobodny napływ nowych pomysłów
• łagodne halucynacje określane jako „podwójna świadomość”, w której niektóre połączenia lub podobieństwa są jedynie postrzegane ale nie realne
• tymczasowe zakłócenie koncentracji, skupienia, krótkotrwała pamięć
• łagodne zawroty głowy
• nadaktywność, niepokój, spokój, radość i rozmowność przez pierwsze dwie godziny, a następnie zmęczenie i/lub letarg
• subiektywne (i błędne) poczucie ekspansji czasowej
• proces decyzyjny i koordynacja wykonawcza są utrudnione, szczególnie podczas wykonywania skomplikowanych zadań
• niezdolność do wyrażania spójnych myśli słowami; bełkotliwa wymowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.