Informacje o THCP

THCP, kannabinoid do 30 razy silniejszy niż THC.

Δ9-Tetrahydrokannabiforol: nowy święty Graal konopi?

Pod koniec 2019 roku zespół włoskich naukowców badający właściwości konopi natrafił na coś zupełnie nieoczekiwanego: dwa nowe i ważne kannabinoidy.

Te kannabinoidy okazały się bardzo podobne do zwykłego THC (Tetrahydrokannabinol) i CBD (Cannabidiol), ale z większą liczbą atomów węgla w alkilowym łańcuchu bocznym, co oznacza, że ​​ich właściwości, a nawet siła działania ulegają modyfikacji.

THCP lub Δ9-tetrahydrokannabiforol okazał się cząsteczką o ogromnym powinowactwie do receptora CB1 w mózgu (do 30 razy więcej niż THC), innymi słowy wiąże się z receptorem kannabinoidowym znacznie łatwiej niż THC.

Ponadto wydaje się również wykazywać wyższą aktywność kannabimimetyczną niż THC, co sugeruje, że może być nawet silniejszy niż on.

THCP wykazuje do 30 razy większe powinowactwo do receptora kannabinoidowego CB1 niż THC

Testy laboratoryjne przeprowadzone na szczurach wykazały, że THCP wywołuje hipomobilność, analgezję, katalepsję (szczury pozostają nieruchome i znieczulone) oraz niewielki spadek temperatury w odbycie, podobnie jak po podaniu THC.

Eksperymenty wykazały również, że stosowanie 5 mg/kg THCP daje takie same efekty, jak stosowanie dwukrotnie większej ilości THC, co w połączeniu z jego wielkim powinowactwem z receptorem CB1 pokazuje jego ogromną moc.

Te właściwości oznaczają, że THCP oferuje ogromną medyczną możliwość, którą warto zbadać, aby zbadać, czy ten ogromny potencjał dotyczy również jego działania przeciwutleniającego, przeciwzapalnego i przeciwpadaczkowego.

Innymi słowy, może stać się doskonałym uzupełnieniem CBD, jeszcze bardziej wzmacniając jego korzystne właściwości i oferując terapeutyczne synergie dla użytkowników marihuany medycznej.

W odniesieniu do CBDP prawie nie wykazuje żadnego powinowactwa do naszych receptorów kannabinoidowych, co czyni go mniej interesującym dla badań farmaceutycznych.

THCP, przypadkowo odkryty we włoskiej odmianie marihuany leczniczej FM2

Oba kannabinoidy zostały odkryte we włoskiej odmianie konopi „FM2”, uprawianej pod nadzorem wojskowym, aby zagwarantować użytkownikom terapeutycznym produkt najwyższej jakości.

W rzeczywistości odkrycia dokonano niemal przypadkowo podczas laboratoryjnej analizy poziomów kannabinoidów FM2, kiedy naukowcy byli zaskoczeni tymi cudownymi nowymi związkami.

Sugeruje to, że wiele innych regularnych lub feminizowanych odmian konopi może w rzeczywistości zawierać THCP w różnych proporcjach, ale nie znaleziono go wcześniej, ponieważ nie był specjalnie poszukiwany. To nowe odkrycie może pomóc wyjaśnić ogromne różnice w działaniu między odmianami, które mają podobny poziom THC i CBD.

Krótko mówiąc, jest to bardzo obiecujące odkrycie, które zasługuje na dogłębne zbadanie, aby uwolnić swój pełny potencjał. Będziemy uważnie śledzić dr. Kevina McKernana, aby uzyskać więcej informacji i będziemy nadal w pełni Cię informować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.