Cannabis dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami

Zgodnie z raportem Drug Awareness Warning Network Annual Report, konsumpcja cannabis nigdy nie spowodowała śmierci, co czyni ją idealnym substytutem dla szkodliwych leków farmaceutycznych, które powszechne są na naszym rynku.

Marihuana, skuteczna i bezpieczna roślina medyczna pochodzi z 2700 roku p.n.e., mówi się, że nawet z wcześniejszych czasów, i odgrywała jedną z głównych ról w amerykańskiej farmacji aż do sławnego zakazu. Obecnie w USA istnieje wiele inicjatyw medycznych, a ostatnio zatwierdzone zostały nowe między innymi na Florydzie, w Północnej Dakocie i Arkansas. Cannabis to realna opcja leczenia terapeutycznego, a pacjenci ze specjalnymi potrzebami przekonują się, że jest to jedyne odpowiednie dla nich leczenie.

Rodziny, lekarze, nauczyciele oraz sami pacjenci analizują możliwości stosowania cannabis w przypadku problemów rozwojowych i behawioralnych, takich jak zaburzenia koncentracji, uwagi, nadpobudliwość czy zaburzenia ze spektrum autyzmu, lub zaburzenia neurologiczne takie jak epilepsja.

„Nasz syn nigdy nie doświadczył haju po medycznej marihuanie jak działo się to na przykład w przypadku leków farmaceutycznych. Po lekach zazwyczaj zachowywał się jak zombie,” mówi Amy Hilterbran, przewodnicząca CannaMoms i współzałożycielka American Medical Refugees Foundation.

Po tym jak u syna Amy zdiagnozowano zespół Dravet, znany także jako ciężka odmiana epilepsji, chłopiec spędził 10 lat swojego życia na próbowaniu różnych terapii farmaceutycznych, aby złagodzić setki doświadczanych każdego dnia napadów epileptycznych.

Leki nie były w stanie polepszyć jego stanu w żaden sposób, chłopiec doświadczał tylko straszliwych skutków ubocznych.

Organy chłopca nie były w stanie wytrzymać dużych dawek leków, co doprowadziło do przymusu hospitalizacji go oraz korzystania z urządzeń wspierających jego życie. Właśnie wtedy Amy i jej mąż postanowili przeprowadzić się do Kolorado i spróbować medycznej marihuany.

Kiedy po raz pierwszy zastosowano cannabis, ataki chłopca spadły o 95 procent, a jego jakość życia zaczęła się coraz bardziej poprawiać.

Historia ta jest jedną z wielu, które można przeczytać w internecie na temat marihuany. I mimo iż poczyniono spore postępy w poszukiwaniu zdrowszych alternatyw leczenia, wciąż przed nami wiele pracy i badań, które trzeba wykonać zanim marihuana w pełni trafi w ręce osób, które jej naprawdę potrzebują.

Mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się zielone światło dla medycznej marihuany w całej jej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Cannabis dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami”


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.