Leczenie zachowań lękowych medyczną marihuaną

Badania (na przykład z 2006 i 2013 roku) wykazały, że THC w niskich dawkach może powodować działania anty – lękowe. Liczne nadania (na przykład z 2012 i 2014 roku) wykazały, że marihuana wykazuje również obiecujące wyniki w leczeniu objawów PTSD.

Jednak odmiany marihuany o dużej zawartości THC nie są zalecane jako najlepszy sposób leczenia osób cierpiących na zaburzenia lękowe. THC w dużych ilościach znane jest z wyzwalania takich zaburzeń u niektórych pacjentów.

CBD/ kannabidiol, inny kannabinoid znajdujący się w marihuanie, jak wykazują badania, blokuje odczuwanie lęku u osób zdrowych, chronicznie odczuwających lęk, czy osób z depresją. CBD posiada tę zaletę, że działa szybciej niż większość innych leków zalecanych w przypadku łagodzenia niepokoju związanego z wystąpieniami publicznymi, a dodatkowo użytkowanie go nie wiąże się z zespołem odstawienia czy efektami ubocznymi.

Rozejrzyj się i znajdź odpowiednią odmianę w celu najlepszego sposobu leczenia twojej choroby. Twoim celem powinno być znalezienie najmniejszej skutecznej dawki. Pamiętaj, zawsze możesz podwyższyć dawkę, nie zmniejszyć. Zacznij powoli od jak najmniejszej dawki, a następnie zwiększaj ją w zależności od potrzeb.

Pacjenci z zaburzeniami lękowymi zazwyczaj najbardziej chwalą sobie odmiany z wysoką zawartością CBD, takie jak na przykład ACDC, Harlequin lub Cannatonic – jeśli wybierasz palenie lub waporyzowanie jako formę przyjmowania marihuany.
Istnieje na rynku również wiele ekstraktów, kropel i nalewek, które bogate są w CBD, a jednocześnie mają niską zawartość THC. W przypadku niektórych pacjentów bardzo kojące mogą okazać się również maści i sole do kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.