Cannabis doskonałe dla zdrowia kobiet

Przygotuj się na małą podróż w czasie. Jest to stosunkowo niedawna historia (ostatnie 80 – 90 lat) kiedy marihuana miała tak złą reputację. Lekarze w kulturach zachodnich zalecali leki na bazie cannabis na początku XX wieku. Obecnie, zioło nadal uważane jest za cenną pomoc w leczeniu w medycynie indyjskiej (Ajurweda) i jest regularnie stosowane przez wiele kultur na całym świecie.

1. Skurcze menstruacyjne

Leki na bazie cannabis były kiedyś tak cenne, że stosowały je królowe. Wiktoria, królowa Anglii korzystała z nalewki na bazie odmian indica, w celu złagodzenia doświadczanych skurczów menstruacyjnych pod koniec 1800 roku. Jej lekarz, Sir J. Russel Reynolds nawet śpiewał pochwalne pieśni na temat cannabis w latach 1890.

„Kiedy jest czysta i podawana ostrożnie [marihuana] jest jednym z najcenniejszych leków, jakie posiadamy.”

Miłość Reynoldsa w odniesieniu do przepisywania leków na bazie cannabis kobietom odbijała się echem już wśród praktyków w starożytnych kulturach chińskich.

2. Trema przed nocą poślubną

Jak Robert Clarke, naukowiec badający cannabis i Mark Merlin, profesor botaniki na University of Hawaii w Manoa wyjaśniają w swoim obszernym przewodniku na temat cannabis: „Cannabis: Evolution and Ethnobotany”, koncentraty cannabis pomagały kobietom w Uzbekistanie w noc poślubną w złagodzeniu bólu, a także zrelaksowaniu się przed domniemaną utratą dziewictwa.
Aby pomóc kobietom, haszysz mieszany był z tłuszczem jagniąt „przed defloracją”.

3. Ból porodowy

Wiele kultur na całym świecie stosowało cannabis jako pomoc dla kobiet podczas porodu i ciąży. Dzisiaj konsumpcja cannabis w okresie ciąży pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów wśród naszego społeczeństwa. W każdym razie, lata temu uważano cannabis za jeden z najpotężniejszych leków dla kobiet, pomagając tym samym kobietom w trakcie całego procesu rodzenia dzieci.

Jak dziennikarz Joe Dolce wspomina w Brave New Weed, kobiety zjadały kwiaty cannabis, aby złagodzić ból doświadczany podczas ciąży już w okresie neolitu. Dane historyczne i archeologiczne sugerują również, że cannabis stosowane było w tym samym celu w starożytnych Chinach, Egipcie, Indiach i narodach arabskich.
Terapie konopne obejmowały inhalowanie cannabis, picie herbat, konsumpcję produktów spożywczych a także miejscowe zastosowanie rośliny.

4. Bóle głowy

Kobiety o wiele częściej cierpią na migreny niż mężczyźni. Nauka mówi, że kobiety są trzykrotnie bardziej narażone na tego rodzaju bóle głowy. Co ciekawe, marihuana była „preferowanym” leczeniem zaburzeń migrenowych i bólów głowy w kulturach zachodnich od około 1942 roku. Począwszy od lat czterdziestych XX wieku, leki z pochodnych cannabis zastępowane były sukcesywnie bardziej nowoczesnymi metodami leczenia bólu.

Według naukowego oraz historycznego przeglądu napisanego przez neurologa i medycznego naukowca, Dr. Ethan Russo, cannabis uważane było za najlepsze leczenie bólów głowy w wielu starożytnych kulturach, w tym indyjskiej, chińskiej, egipskiej, asyryjskiej, greckiej, rzymskiej i islamskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.