Zespół stresu pourazowego

Zespół stresu pourazowego (PTSD) jest stanem, który staje się dosyć powszechny wśród weteranów wojskowych.

Niestety, PTSD może sprawić, że normalne życie jest bardzo trudne, a często prowadzi do nadużywania różnych nielegalnych i legalnych substancji. PTSD jest często leczone za pomocą terapii behawioralnej oraz leków psychologicznych, które nie leczą wszystkich objawów choroby.

Badania wykazują, że cannabis może zmniejszać objawy PTSD i polepszać jakość życia pacjenta. Olej CBD zapewnia wszystkie dobre efekty związane z marihuaną, ale bez jej efektów odurzających.

PTSD, znane również jako zespół stresu pourazowego, występuje gdy organizm reaguje na normalne sytuacje z niepotrzebną odpowiedzią sugerującą niebezpieczeństwo. Może to spowodować, że ludzie doświadczają trudnego czasu angażując się w zwykłe wydarzenia w życiu codziennym, ponieważ będą stale oczekiwali niebezpieczeństwa. Osoby z PTSD mogą cały czas skupiać się na potrzebie ucieczki lub ukrycia przed potencjalnym zagrożeniem, oczekując najgorszego, a to może mocno ograniczać liczbę miejsc, które będą odwiedzać z powodu obawy przed ewentualną katastrofą.

PTSD zazwyczaj wyzwalane jest traumatycznym wydarzeniem. Choroba powszechna jest wśród weteranów wojskowych, ponieważ w strefie wojny doświadczają oni regularnie strasznych sytuacji. Jednak PTSD może również przytrafiać się w innych przypadkach, podczas klęsk żywiołowych, napaści lub poważnych wypadków.

Pacjent może przeżywać uraz regularnie nawet wtedy, gdy nie ma do tego powodu w codziennym życiu. Stan może być wyzwalany podczas wykonywania normalnych czynności. Wspomnienia jednak mogą być odczuwane bardzo realnie i mogą prowadzić do bólu identycznego z pierwotnym. Osoba z PTSD może również unikać rzeczy, które potencjalnie mogłyby powodować PTSD. Zazwyczaj zaczyna się to od nadmiernego dbania o siebie, ale może również prowadzić do izolacji, oddzielania się od ludzi oraz miejsc. Osoba może również stać się emocjonalnie zdrętwiała, unikać wyrażania swoich emocji.

Oprócz wszystkich objawów psychicznych, występują również objawy biologiczne, takie jak zwiększona częstość akcji serca w wyniku nieustającego strachu. Może to także prowadzić do dodatkowych zaburzeń, takich jak nadużywanie substancji oraz depresja.

Leczenie PTSD na ogół obejmuje leki lub terapię, lub mieszankę obydwu. Farmaceutyki są często przepisywane w celu zarządzania emocjami oraz zmniejszenia ilości doświadczanych koszmarów. Oczywiście, leki mogą również nieść ze sobą niekorzystne skutki uboczne.

Jeśli cierpisz na PTSD i nie udało ci się znaleźć skutecznego sposobu na złagodzenie objawów, pomocna może okazać się medyczna marihuana. Wiele państw zatwierdziło już prawo do legalnego stosowania cannabis w celach medycznych. Przeprowadzono również szereg badań, które miały na celu zbadanie możliwości wykorzystania cannabis w leczeniu PTSD, a wyniki okazały się bardzo obiecujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © THCLand.pl - Czyli informacje na temat marihuany, konopi, cannabis.